Bielsko-Biała Na sygnale

Rozbili nielegalną hurtownie alkoholu i tytoniu. 45-latkowi grozi 3 lata odsiadki

Zdjęcia: KMP B-B

Kryminalni z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wytropili i zatrzymali hurtownika nielegalnego alkoholu i tytoniu. 45-letni mieszkaniec powiatu bielskiego na terenie kilku nieruchomości posiadał blisko 1500 litrów różnego rodzaju wyrobów spirytusowych i 60 kilogramów tytoniu. Na czarny rynek nie trafił towar o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Do zatrzymania doszło w Bestwince. 45-latek był od dłuższego czasu obserwowany przez śledczych bielskiej komendy. Kryminalni wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach i bielską Służbą Celną zaplanowali nalot na hurtownię i zatrzymanie podejrzanego.

Do policyjnej akcji doszło w ostatnim momencie, ponieważ w czasie realizacji przez nich czynności w sąsiedniej miejscowości, gdzie w sposób ryzykowny przechowywano pozostały alkohol wybuchł pożar. Jak się okazało spalony garaż należał do podejrzanego.

W sumie śledczy zabezpieczyli alkohol i tytoń o czarnorynkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych. Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzuty uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa. Za przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Może zostać także wezwany do zapłaty należnego podatku akcyzowego.

navigate_before
navigate_next

google_news