Na sygnale Wadowice

Rozbójnik zatrzymany. Grozi mu 5 lat

Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie gminy Stryszów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 30 stycznia dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Stryszów mężczyzna miał zaatakować ekspedientkę sklepu. Policjanci skierowani na miejsce zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który został ujęty przez osobę postronną. Jak wynikało z dalszych ustaleń, mężczyzna wszedł do placówki handlowej, schował pod kurtkę cztery piwa, po czym nie płacąc za nie wyszedł.

Pracownica sklepu, która zauważyła, że doszło do kradzieży pobiegła za złodziejem, jednak ten chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użył wobec kobiety przemocy. Osoby zaczęły się szarpać, w efekcie czego oboje wpadli do przydrożnego rowu. W ujęciu agresora pomógł przechodzący mężczyzna. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

google_news