E-edukacja Oświęcim

Rozdawali kamizelki, kontrolowali kierowców

Fot. SP w Przeciszowie

Szkoła Podstawowa w Przeciszowie jest kolejną w naszym regionie, która aktywnie bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Wczoraj (17 października) w jej murach, ale nie tylko promowano noszenie kamizelek odblaskowych, ale także dyscyplinowano kierowców.

Przed południem uczniowie wspólnie z policjantami z komendy powiatowej w Oświęcimiu przeprowadzili akcję „Kierowco zwolnij”. Ustawili się przy ul. Szkolnej i wspólnie dokonywali kontroli prędkości przejeżdżających samochodów. Kierowcy, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego byli napominani, jednak o zatrzymanie się proszono także tych… zdyscyplinowanych, ale wyłącznie aby wręczyć im elementy odblaskowe oraz dyplomy wzorowych kierowców. Każdy chętny mógł przy tym sprawdzić, czy umie udzielić pierwszej pomocy i za pomocą fantomu przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Wczoraj funkcjonariusze przeprowadzili w szkole także prelekcję „Jestem bezpieczny i widoczny na drodze”, a pierwszoklasistom wręczono kamizelki i inne elementy odblaskowe. Mundurowi wzięli jeszcze pod lupę rowery, na których uczniowie docierają do szkoły. Sprawdzali ich stan techniczny i wyposażenie, zwracając dużą uwagę na elementy odblaskowe, które sprawiają, że cykliści są widoczni z daleka.

navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments