Wydarzenia Cieszyn

“Różni ludzie, różne służby jeden cel” – manewry ratownicze – ZDJĘCIA

Fot. Michał Cichy

Tym celem jest pomoc w sytuacjach zagrożenia, którą nieść mogą młodzi ludzie. Wczoraj (sobota 23 kwietnia) byli w tym temacie szkoleni, ale i odpytywani, w ramach manewrów powiatowych.

W Drogomyślu odbyły się w sobotę II Powiatowe Manewry Ratownicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Cieszyńskiego. Juniorzy byli szkoleni z rozmaitych aspektów pomocy w czasie wypadków, ale też kontrolowani z posiadanej już wiedzy i umiejętności. Wokół bazy hufca ZHP rozlokowane były punkty kontroli, czyli symulacje różnych wypadków, przy których młodzież musiała wykazać się adekwatną postawą. Były to rozmaite wypadki samochodowe, ale też na przykład topienia się.

Dla większości z pytanej przez nas młodzieży było to pierwsze takie zawody. Uczestnictwo w nich, jak i ogólnie w działaniach młodzieżowych drużyn traktują zarówno jako przyjemność, a w przypadku manewrów sportową rywalizację, ale też i jako obowiązek.

W wydarzeniu brało udział łącznie 40 drużyn. O wysokim poziomie może świadczyć to, że zwycięzcy – MDP Wisła Centrum – zdobyli 91 punktów na 100 możliwych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Michał Cichy

MDP Wisła Jawornik

MDP Ochaby:

MDP Mnich

MDP Górki Wielkie

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
do poprawki
do poprawki
1 rok temu

Na filmie ratują rannego z auta na “gołej ziemi” a koc leży obok.

za mało
za mało
1 rok temu

młodzi ludzie,
nie tylko wypadki samochodowe, topienia się al mamy zagrożenie wojenne i nie ma przygotowania też młodzieży w tym kierunku.

Wojciech
Wojciech
1 rok temu
Reply to  za mało

Tylko że na tych manewrach uczą się pierwszej pomocy i działania w kryzysowych sytuacjach, a nie jak walczyć czy posługiwać się bronią. Po za tym nie było tam tylko wypadków samochodowych czy podtopień ale były tam też próby samobójcze, a wiedza jak działać w takich sytuacjach jest bardzo ważna ponieważ w polsce mamy bardzo duży odstetek samobójst wśród młodzieży i dzieci. Na dodatek powiem że na manewrach nie było tylko starszej młodzieży ale i mniejsze dzieci a mówienie im jak walczyć na wojnie nie działoło by na nie dobrze

za mało
za mało
1 rok temu
Reply to  Wojciech

Nie o umiejętnościach jak walczyć na wojnie był mój komentarz, ten zakres nie dla młodych ludzi, to rozumiem.