Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rusza BBDays4.IT! Największy festiwal pasjonatów programowania w Bielsku-Białej

Już 9 września zaczyna się największy festiwal IT w regionie Bielska-Białej czyli BBDays4.IT. Warsztaty z rzeczywistości wirtualnej, nauka druku 3D, konferencja programistyczna „pod chmurką”, spotkania z najlepszymi specjalistami IT w Polsce, dyskusje o tajnikach kodowania… To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą w dniach 9-15 września na wszystkich zainteresowanych technologiami IT.

Miasto Bielsko-Biała wraz z firmami informatycznymi z Podbeskidzia organizują wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie siły lokalnego rynku IT oraz integracja pasjonatów programowania. – Pragniemy pokazać, że stolica Beskidów to idealne miasto dla osób poszukujących swojego miejsca do pracy, mieszkania i do wypoczynku. Coraz częściej ludzie pochodzący z innych rejonów województwa, Polski, a nawet świata wybierają Bielsko-Białą. Wielu pracowników branży IT przyjeżdża do stolicy Podbeskidzia, bo to miasto ma naprawdę przyjazny klimat do życia – nie żyje się tutaj w tak dużym pędzie, jak w wielkich metropoliach, a w wolnym czasie korzystać można z atrakcji turystycznych i sportowych, których większe ośrodki nie posiadają – mówi Grzegorz Jaworek z Capsilon Software Poland.

Festiwal rozpocznie się 9 września o 12.00 od uroczystego otwarcia, którego dokona w bielskim ratuszu Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Podczas pierwszych pięciu dni BBDays4.IT pasjonaci technologii cyfrowych będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez partnerów festiwalu czyli bielskie firmy IT.

Zapisów na eventy firmowe dokonać można po wejściu tutaj i kliknięciu w logo firmy, znajdujące się w harmonogramie festiwalu. W harmonogramie znajdują się też społecznościowe meetupy, poświęcone m. in. tajnikom pracy developera, startupom czy aplikacjom webowym i mobilnym, na które można się zgłosić po kliknięciu w wybrany logotyp. Dostępne są również zapisy na dni otwarte firm ITZ kolei dla uczniów szkół średnich niewątpliwą atrakcją będzie konferencja „Programista – zawód przyszłości”.

W sobotę 14 września odbędzie się dwuczęściowa konferencja programistyczna. Najpierw od 9.00 do 15.00 w budynku Akademii Techniczno-Humanistycznej prelegenci poruszą tematy związane m.in. z takimi zagadnieniami jak: open source, front-end, back-end, dev ops, rzeczywistość wirtualna czy rozszerzona. Następnie, na terenie Centrum Sportu „REKORD” w Cygańskim Lesie już po raz czwarty pasjonaci IT spotkają się na konferencji programistycznej „pod chmurką”, czyli BBQ4.IT. W luźnej atmosferze programiści będą rozmawiali o wyzwaniach, stojących przed branżą IT. Jak zawsze swój udział zgłosiło wielu znanych, branżowych influencerów. Bilety na obie części zakupić tutaj.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dla Fundacji Moniki Jaskólskiej “Nie wypada nie pomagać” na cele charytatywne. Fundacja powstała w ramach akcji “Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Jej celem jest pozyskanie środków na bielski Szpital Pediatryczny, a także przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii dotyczącej zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Ostatni dzień festiwalu (niedziela, 15 września) upłynie pod znakiem konkurencji między programistami, którzy zawalczą o nagrody w dość nietuzinkowym miejscu. Tego dnia 16 czteroosobowych drużyn rywalizować będzie w hackathonie “Żyj, pracuj i wypoczywaj w BB i okolicy” na górnej stacji kolejki na Szyndzielni. Pracować będzie można nad pomysłami projektów związanych z miastem i regionem, np. w kategoriach kultury, sportu, transportu miejskiego, edukacji, infrastruktury, aktywnego wypoczynku i innych.
Na hackathon rejestrować się można poprzez stronę.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz firmy Rekord SI, Selleo i Capsilon. Wśród partnerów BBDays4.IT znalazło się kilkadziesiąt firm i instytucji z regionu Podbeskidzia. Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Więcej szczegółów:

https://www.bbdays4.it/#

https://www.facebook.com/bbdays4.it/

https://twitter.com/bbdays4

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments