Wydarzenia Cieszyn

Rusza remont ul. Cieszyńskiej w Bażanowicach

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Rusza remont ul. Cieszyńskiej w Bażanowicach. Inwestycja dotyczy drogi od skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania z ul. Skotnią.

Wartość zadania wynosi ok. 1,75 mln zł. 950 tys. zł udało się pozyskać dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 200 tys. zł pochodzi z kasy budżetu gminy Goleszów, a resztę dołoży powiat cieszyński. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada. Dziś w Starostwie Powiatowym w Cieszynie nastąpiło przekazanie placu budowy.

Jak informuje Magdalena Suchanek-Kowalska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Cieszynie zakres prac obejmuje m.in. wymianę warstw asfaltowych oraz miejscowych poszerzeń, poszerzenie szerokości jezdni, wykonanie chodników, budowę odcinka kanalizacji deszczowej, dwóch zatok autobusowych wraz z wiatami, wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych, przebudowę zjazdów do posesji.

– W kwestii organizacji robót informujemy, że na czas prowadzenia robót polegających na przebudowie sieci uzbrojenia terenu oraz wszystkich elementów ulicy, tj.: pełnej konstrukcji jezdni (włącznie z wymianą podbudowy) z wyłączeniem warstwy ścieralnej jest planowane wyłączenie z ruchu jednego pasa jezdni, a ruch będzie odbywał się wahadłowo – dodaje Magdalena Suchanek-Kowalska.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
2 miesięcy temu

Nie widzę w wykazie prac budowy ścieżki rowerowej! Dwustronnej, z na pewno dwukierunkowej.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
2 miesięcy temu

Komu został przekazany plac budowy?

Bhihgbkk
Bhihgbkk
2 miesięcy temu

Sekret

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
2 miesięcy temu
Reply to  Bhihgbkk

Najpewniej tajemnica wojskowa.