Wydarzenia Cieszyn

Rusza rozbiórka i budowa nowego mostu w Drogomyślu. Będą utrudnienia w ruchu!

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Drogomyśl doczeka się mostu z prawdziwego zdarzenia. Istniejąca przeprawa przez Wisłę zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa. Przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg na tę wielomilionową powiatową inwestycję, nastąpiło wczoraj. Wykonawca planuje zakończyć roboty budowlane do końca grudnia br.

Wartość zadania sięga około 7,14 mln zł, z czego 5 mln zł brutto stanowić będzie dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a pozostałe nakłady sfinansowane zostaną pokryte z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Myślę, że to kolejna miła i cenna informacja dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego, a zwłaszcza dla mieszkańców Drogomyśla, Strumienia i okolicznych terenów. Nie będę ukrywał, że modernizacja mostu była dawno oczekiwana przez mieszkańców, ponieważ nie był on w dobrym stanie. Dzięki funduszom z Polskiego Ładu oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uda się ten remont przeprowadzić stosunkowo niewielkimi środkami z budżetu powiatu. To poskutkuje zaś tym, że zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli wydawać na inne cele, na dalsze remonty. W Drogomyślu powstanie całkowicie nowa konstrukcja mostu, razem z utwardzeniem dna rzeki, z korektą dojazdów. Po zakończonej inwestycji mieszkańcy powinni mieć znacznie ułatwione życie – wyjaśnia Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Włodarz powiatu cieszyńskiego podkreśla, że to nie jedyna duża inwestycja realizowana w Drogomyślu. – Przypomnę, że kilka miesięcy temu otrzymaliśmy dofinansowanie, z którego będziemy przeprowadzać modernizację tamtejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ten rejon powiatu cieszyńskiego za około półtorej roku powinien więc uzyskać całkowicie nowy wygląd, z nowo odremontowanymi obiektami – dodaje Mieczysław Szczurek.

W związku z całkowitą rozbiórką mostu w Drogomyślu, na czas prowadzenia robót, ruch samochodowy będzie poprowadzony wyznaczonymi objazdami. Jego całkowite zamknięcie nastąpi po 24 czerwca. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza
Eliza
1 miesiąc temu

koniec grudnia 2022 r.

już nieważne
już nieważne
1 miesiąc temu
Reply to  Eliza

Dziękuję, przeoczyłem, zwracam honor.

ważne
ważne
1 miesiąc temu

Jest planowany termin zakończenia budowy a w związku z tym utrudnień?