Wydarzenia Żywiec

Rusza sprzedaż węgla w gminie Gilowice

Fot. Paweł Szczotka

Od dzisiaj (29 listopada) rozpoczyna się sprzedaż węgla przez Urząd Gminy Gilowice po preferencyjnej cenie dla mieszkańców tej gminy.

Wójt Krzysztof Okrzesik podkreśla, że mieszkańcy będą mogli zakupić węgiel w trzech rodzajach: kostka, ekogroszek i orzech w cenie 1845 zł za tonę. Węgiel będzie sprzedawany za pośrednictwem składu Spółdzielnia Socjalna Majster przy ulicy Strażackiej 4 w Gilowicach. – Węgiel będzie wydawany od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 oraz w soboty w godzinach 8.00 – 12.00 Numer kontaktowy 511 411 129 lub 511 441 333.

Najpierw jednak pracownicy Urzędu Gminy Gilowice skontaktują się telefonicznie z osobami, które złożyły wniosek o zapotrzebowaniu na węgiel według tej kolejności, która wpłynęła do naszego urzędu. Wtedy też przedstawiona zostanie dalsza procedura w celu sfinalizowania zakupu węgla. Potem w ciągu 3 dni należy dokonać zapłaty. Fakturę można opłacić przelewem internetowym lub tradycyjnym. Za moment wpłaty uznaje się wpływ pieniędzy na konto Urzędu Gminy, a nie moment wysłania przelewu. Koszt transportu węgla ze składu do posesji pokrywa mieszkaniec. Transport można organizować indywidualnie lub przy pomocy składu, który odpłatnie dostarczy opał – podkreśla wójt Krzysztof Okrzesik.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
3 miesięcy temu

Od kiedy lizusy jarodziada handlują węglem kto to wybierał sekta pis.

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu

Ile węgla można kupić?

Leon
Leon
3 miesięcy temu
Reply to  nie wiadomo

Nie słuchasz jarodziada i pinokio 1,5 t a dalej zbieraj chrust w lesie albo płać za węgiel 2.7-3.5 tyś

pełny obraz
pełny obraz
3 miesięcy temu
Reply to  Leon

Słucham od czasu do czasu, a chciałbym przeczytać tutaj pełną informację, może w Gilowicach zarządzono inaczej?