Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Rusza XIII Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – Koncert w Krzeszowie

Fot. GOK Stryszawa

Już jutro (8 maja) o 15.30 koncertem w kościele MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie rozpocznie się XIII Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

W koncercie wystąpią Zuzanna Hwang (sopran), Tomasz Ślusarczyk (trąbka) i Wacław Golonka (organy), a zaprezentują oni między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Georga Böhma czy Domenico Scarlattiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Kolejne koncerty planowane są 12 czerwca o 16.30 w kościele św. Anny w Stryszawie Górnej, 10 lipca w kościele św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop o 17.00 oraz 7 sierpnia o 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Z kolei partnerem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments