Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ruszył BBDays4.IT – pięciodniowy festiwal informatyczny w Bielsku-Białej – ZDJĘCIA

Od wczoraj trwa święto bielskiej branży ICT. Festiwal BBDays4.IT odbywa się w naszym mieście po raz drugi, ale w tym roku organizatorzy postawili na formułę online. Przez pięć kolejnych dni, od 7 do 11 września na festiwalowym kanale w serwisie YouTube można śledzić transmitowane na żywo prelekcje, wywiady z ekspertami, panele dyskusyjne oraz hackathon. Wszystkie wydarzenia można oglądać bezpłatnie, na żywo w godzinach 18:00-20:00. Oczywiście filmy będą dostępne do obejrzenia również po wydarzeniu.

Głównym celem festiwalu jest integracja środowiska IT i ukazanie olbrzymiego potencjału tej branży w naszym regionie. BBDays4.IT jest ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do inżynierów z branży IT oraz do osób zainteresowanych tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Nawiązuje do tradycji BBQ4.IT oraz Dni Wolnego Oprogramowania.

W ubiegłym roku festiwal zgromadził prawie 1600 uczestników biorących udział w około 30 festiwalowych wydarzeniach.

Tegoroczna edycja odbywa się w całości online. Organizatorom zależy na dotarciu do programistów i developerów w całej Polsce i pokazaniu, jak bielskie firmy IT współpracują z uczelniami wyższymi i władzami miasta, tworząc nie tylko możliwości szybkiego rozwoju zawodowego, ale też atrakcyjne warunki do życia i rekreacji.

Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, który podobnie jak przed rokiem objął festiwal swoim patronatem, podkreślił wczoraj podczas otwarcia, że rozwój branży IT idzie w parze z rozwojem biznesu w naszym regionie.

Po raz pierwszy w historii weszliśmy do pierwszej dziesiątki miast w Polsce z największym dochodem per capita. Biznes jest silny, a jego rozwój zawsze prowadzi do rozwoju branży IT. Dziś nie ma biznesu, w którym ta branża nie jest branżą wspomagająca, a czasami nawet wiodąca” – powiedział Prezydent Klimaszewski.

Dla uczestników tegorocznej edycji BBDays4.IT organizatorzy przygotowali bogaty program festiwalowy. Tematyka i formuła spotkań jest różnorodna, a paneliści poruszają ciekawe i aktualne zagadnienia, takie jak rola IT w walce z pandemią czy wykorzystanie technologii w zapewnieniu jakości i bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych. Nie zabraknie też luźniejszych tematów (np. czy quest z Wiedźmina może zakończyć się w Bielsku-Białej?) oraz jak wygląda bielski game dev. Młodszych uczestników zaciekawią zapewne wątki związane ze studiami i karierą w branży IT.

Sporą część programu organizują bielskie meetupy, czyli społeczności programistów szerzących wiedzę na tematy związane z kodowaniem, testowaniem czy technologiami.

Jednym z ważniejszych punktów programu jest możliwość śledzenia zdalnego Industrial Hackathonu organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego, w którym 8 zespołów rywalizuje ze sobą o nagrody pieniężne o wartości 16 000 zł, tworząc w trakcie festiwalu aplikacje mobilne wspierające bielski przemysł automotive. Do wyboru są trzy nietypowe, ale z życia wzięte tematy: aplikacja do automatycznego zliczania osób po ewakuacji PPOZ z budynku, aplikacja do gromadzenia i udostępniania danych na temat części samochodowych oraz aplikacja do nadzorowania i usuwania niezgodności BHP w zakładzie. Zwycięzców poznamy w ostatni dzień festiwalu (piątek 11 września, godz. 19:30).

Pełny program festiwalu oraz linki do transmisji na żywo można znaleźć na stronie internetowej BBDays4.IT, a po powtórki zapraszamy na kanał YouTube.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments