Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Ruszył czechowicki punkt szczepień. Obsłuży do 200 mieszkańców dziennie (ZDJĘCIA)

Zdjęcia: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Wczoraj działalność rozpoczął Punkt Szczepień Powszechnych w Czechowicach-Dziedzicach. Już pierwszego dnia preparatem Moderny zaszczepionych zostało stu mieszkańców.

Zgodnie z decyzją wojewody i po uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia, punkt utworzono w przychodni „Salus” przy ulicy Sienkiewicza 6.

Jego pracę zorganizowano w taki sposób, by mogło się w nim szczepić do dwustu osób każdego dnia. W czechowickim ratuszu zastrzegają jednak, że liczba przeprowadzonych szczepień będzie przede wszystkim uzależniona od wielkości i płynności dostaw zamówionych szczepionek.

Są tam cztery stanowiska do jednoczesnego szczepienia, dodatkowy namiot z miejscem na wypełnianie kwestionariusza wstępnego wywiadu osoby szczepionej (zaleca się przychodzenie z kwestionariuszem już wypełnionym) oraz poczekalnia dla osób pozostających pod obserwacją przez kwadrans po szczepieniu.

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Do 200 mieszkańców dziennie to nie jest wielki wynik. Jeśli będzie 30 dziennie – też będzie. Liczba zaszczepionych też będzie zależna od chętnych a tu ratusz może ma trochę wpływ.

Arek Barek
Arek Barek
2 lat temu

Możliwości szczepienia to 200 osób dziennie ale szczepionek tyko 50 tygodniowo