Sport Cieszyn

Ruszył Rajd Japonii, Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami po OS 1

Fot. Kajetan Kajetanowicz

Rozpoczęło się decydujące starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata i klasie WRC2 Challenger, w której o tytuły walczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. W czwartkowy wieczór czasu lokalnego rozegrany został pierwszy odcinek specjalny Rajdu Japonii, wytyczony na stadionie. Na równoległych torach w jednym czasie rywalizowały dwie załogi, a całość dedykowana była tłumowi kibiców, który od początku towarzyszy zawodnikom. Reprezentanci ORLEN Rally Team wykręcili drugi czas w WRC2 Challenger i trzeci w ogólnej klasyfikacji WRC2.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Japonii był przedsmakiem prawdziwej rywalizacji, która rozpocznie się za kilka godzin. Po krótkiej nocy załogi rywalizować będą na siedmiu próbach, w tym słynnym oesie Isegami’s Tunnel. Dodatkowego dreszczyku emocji dodaje prognoza pogody i możliwość obfitego opadu deszczu.
Fantastyczna atmosfera Rajdu Japonii trwa. Jesteśmy po pierwszym odcinku, rozgrywanym na stadionie. Mnóstwo ludzi na trybunach, to pokazuje, jak bardzo popularny jest ten sport w Japonii. Cieszę się, że jesteśmy blisko czołówki, mamy w tej chwili trzecie miejsce w WRC2 i drugie w WRC2 Challenger. Wszystko zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Postaram się jutro trzymać koncentrację. Przed nami zupełnie inne odcinki specjalne, rano na pewno będą mokre, a więc bardzo wymagające. Jest dużo liści na drogach, w lasach bardzo ciemno, więc kto wie, czy nawet nie użyjemy dodatkowych świateł w trakcie dnia. Na pewno taki rajd na długo zapada w pamięć. Podobają mi się jego trasy, więc jadę z uśmiechem na twarzy – mówił Kajetan Kajetanowicz, zawodnik ORLEN Rally Team.
Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o 23:04 czasu polskiego (noc z czwartku na piątek) od OS 2 Isegami’s Tunnel 1 (23,67 km), po którym rozegrany zostanie OS 3 Inabu Dam 1 (19,38 km, godz. 00:04) i OS 4 Shitara Town 1 (22,53 km, godz. 01:02). Odcinki będą ponownie powtórzone po serwisie, odpowiednio o 5:36, 6:36 i 7:34. Na koniec etapu załogi wrócą do stadionu Toyoty, gdzie powalczą na drugim przejeździe równoległej próby (2,10 km, godz. 11:35).
google_news