Wydarzenia Oświęcim

Ruszyła budowa oświęcimskiego parku Pokoju

Fot. UM w Oświęcimiu

W Oświęcimiu ruszyła budowa parku Pokoju. Inwestycja rozpoczęła się dość nietypowo bo od wycięcia kilkudziesięciu drzew i bynajmniej nie są one jedynymi, które legną pod ostrzem pił, choć już z innego powodu.

Jak już wspominaliśmy przy okazji walki władz grodu nad Sołą o środki na stworzenie parku, ten powstanie na osiedlu Chemików. Pierwszy etap robót polegał na wytyczeniu geodezyjnym ścieżek. Uporządkowano stary i zniszczony drzewostan oraz usunięto około 70 drzew, które kolidowały z prowadzoną inwestycją. Ekipa budowlana rozpoczęła już także prace przy budowie ścieżek pieszych i rowerowych. W efekcie do przyszłego roku w kwartale ograniczonym ulicami Dąbrowskiego, Słowackiego i Tysiąclecia powstanie nowe miejsce do zabawy i wypoczynku dla całych rodzin.

Obok strefy zabaw i rekreacji dla maluchów oraz starszych dzieci będzie też część spacerowo – rowerowa ze stawem i fontanną. Całość zostanie uzupełniona o nowe aranżacje zieleni, drzew, krzewów i kwiatów. Park będzie oświetlony i monitorowany. Na terenie parku Pokoju znajdzie się również budynek z zapleczem dla  obsługi parku i toalety. Miasto na jego urządzenie zdobyło 5,8 mln zł unijnej dotacji, a całość prac oszacowano na 7,5 mln.

Od wtorku (18 lutego) w rejonie przyszłego parku prowadzone są także inne prace, niemające z jego tworzeniem. Spółka Gaz-System szykuje się do budowy gazociągu łączącego Oświęcim z Szopienicami. – To strategiczne przedsięwzięcie. Prace przygotowawcze obejmują wycinkę 250 drzew zgodnie z prawomocnymi decyzjami wydanymi przez starostwo i gminę Oświęcim – mówi rzecznika oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
SzymonHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Na takie wycinanie drzew przy rewitalizacji parku, w Bielsku Białej protestowała skutecznie organizacja “Bielszczanie dla drzew”. Dziwne, że w Oświęcimiu nie ma ekologów.

Szymon
Gość
Szymon

… Ekoterrorystów