Wydarzenia Cieszyn

Ruszyła wycinka drzew w Cieszynie

Fot. FB Miasto Cieszyn

Na niewiele zdały się protesty mieszkańców. Dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew wzdłuż ulicy Czarny Chodnik w Cieszynie.

Właścicielem terenu jest PKP Polskie Linie Kolejowe. I to na zlecenie spółki kontynuowane są prace. Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie wycinka odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej starosty cieszyńskiego ze stycznia i obejmuje drzewa zlokalizowane na terenie kolejowym, pomiędzy ul. Czarny Chodnik a torami kolejowymi.

Dziś, gdy rozpoczęły się prace związane z wycinką drzew, na miejscu obok wiceburmistrza Cieszyna Przemysława Majora byli także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie i strażnicy miejscy. – Zażądałem wstrzymania prac i przedstawienia wszystkich dokumentów. Zapoznałem się z decyzją o zgodzie na wycinkę tych drzew, opinią ornitologiczną i mapami geodezyjnymi, na podstawie których określiliśmy granice terenów kolejowych i terenów gminnych. Ponadto strażnicy miejscy sporządzili notatkę służbową i dokumentację fotograficzną. Nie mamy podstaw prawno-administracyjnych do wstrzymania tej wycinki – wyjaśnia wiceburmistrz i przypomina, że jak każdy organ administracji publicznej, musi działać w granicach przepisów prawa, jakie obowiązuje w naszym kraju.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A nadal nie posiada decyzji administracyjnej, a co za tym idzie, zgody Starosty Cieszyńskiego na wycinkę drzew na działkach gminnych i prywatnych wzdłuż Czarnego Chodnika i ul. Dojazdowej. W tym zakresie cały czas toczy się postępowanie w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

13
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
5 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
13 Komentarzy
IosifmaurycymaurycyZbulwersowana CieszyniaczkaUl Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iosif
Gość
Iosif

Będą też wycinać Olchy

Zbulwersowana Cieszyniaczka
Gość
Zbulwersowana Cieszyniaczka

Tak to wygląda jak d****e wybierają d****i na nie odpowiednie stołki. To burmistrz miasta i starosta jest odpowiedzialny za niszczenie tych pięknych zdrowych drzew wzdłuż całej rzeki!!! Kolej niech się zabierze za wycinanie tych chaszczy przy nie strzeżonym przejeździe kolejowym między ul. Bielską i Stawową bo tam nie wiadomo czy coś jeździ bo nic nie widać czy są tory czy ich nie ma!!! Psychole popierdolone wycinają drzewa które dawały tlen w tym zasyfiałym spalinami z jeżdżących złomów mieście a nie zrobią porządku z chaszczami siegajacymi 5 m. Ścieżka rowerowa wzdłuż czarnego chodnika to też jakaś porażka!Wjazd na dziurawy parking gdzie… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

W Brennej chcą zdewastować 25 ha lasu z ochronnością i co Ty na to?

Ul
Gość
Ul

.. Trzech pasazerow pociąg wiózł…., “” I ta wycinka drzew tego nie zmieni.

Ul
Gość
Ul

.. Trzech pasażerów pociąg wiózł……. “” I tak wycinka drzew tego nie zmieni.

Śmieszek
Gość
Śmieszek

Cieszyn ma burmistrza???? 🤔 😉 Czy to ta Pani która pajacowała w szaliku Piasta na ŚTB na scenie? To już wszystko jasne 😂😂😂

cieszynianka
Gość
cieszynianka

O!!!!! Szyszko już jest w Cieszynie?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli starosta nie wystawił zgody, jak pisze pani redaktor, na wycinkę drzew to po co ta szopka z przybywaniem na miejsce wiceburmistrza i ze sprawdzaniem dokumentów? I wynik przeglądu dokumentów, że nie ma podstaw do wstrzymania wycinki. Jest zgoda czy jej nie ma?

Adam pilarz
Gość
Adam pilarz

Trzeba czytac ze zrozumieniem…. nie ma zgody starosty na tereny gminne i prywatne, a na kolejowe Pkp takich zgód starosty nie potrzebuje, poniewaź to jest teren pkp. A szopke to zrobił wiceburmistrz jsk leciał przez krzski mało nóg nie połamał, mimo ze wycinka drzew w pasie kolejowym juz była z władzami ustalona i przesądzona

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

O.K., dziękuję za wyjaśnienie. Takiego “wyoślenia” w artykule nie ma. Może wycinka była ustalona z władzami starosty a nie burmistrza. Często w miastach nie jest to ta sama władza i politycznie.

maurycy
Gość
maurycy

Pan Starosta, z Panią Burmistrz zyskali szansę wykazać się organizacją akcji sadzenia drzewek. Zatem szpadle w ruch!

Arek
Gość
Arek

Pani Burmistrz to tak raczej bardziej likwidować niż budować. Wicie rozumicie, tabelki, wykresy, statystyki.

maurycy
Gość
maurycy

Pijar, korpo…