Wydarzenia Cieszyn

Ruszyła wycinka drzew w Cieszynie

Fot. FB Miasto Cieszyn

Na niewiele zdały się protesty mieszkańców. Dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew wzdłuż ulicy Czarny Chodnik w Cieszynie.

Właścicielem terenu jest PKP Polskie Linie Kolejowe. I to na zlecenie spółki kontynuowane są prace. Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie wycinka odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej starosty cieszyńskiego ze stycznia i obejmuje drzewa zlokalizowane na terenie kolejowym, pomiędzy ul. Czarny Chodnik a torami kolejowymi.

Dziś, gdy rozpoczęły się prace związane z wycinką drzew, na miejscu obok wiceburmistrza Cieszyna Przemysława Majora byli także przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie i strażnicy miejscy. – Zażądałem wstrzymania prac i przedstawienia wszystkich dokumentów. Zapoznałem się z decyzją o zgodzie na wycinkę tych drzew, opinią ornitologiczną i mapami geodezyjnymi, na podstawie których określiliśmy granice terenów kolejowych i terenów gminnych. Ponadto strażnicy miejscy sporządzili notatkę służbową i dokumentację fotograficzną. Nie mamy podstaw prawno-administracyjnych do wstrzymania tej wycinki – wyjaśnia wiceburmistrz i przypomina, że jak każdy organ administracji publicznej, musi działać w granicach przepisów prawa, jakie obowiązuje w naszym kraju.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A nadal nie posiada decyzji administracyjnej, a co za tym idzie, zgody Starosty Cieszyńskiego na wycinkę drzew na działkach gminnych i prywatnych wzdłuż Czarnego Chodnika i ul. Dojazdowej. W tym zakresie cały czas toczy się postępowanie w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

google_news
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iosif
Iosif
4 lat temu

Będą też wycinać Olchy

Zbulwersowana Cieszyniaczka
Zbulwersowana Cieszyniaczka
4 lat temu

Tak to wygląda jak d****e wybierają d****i na nie odpowiednie stołki. To burmistrz miasta i starosta jest odpowiedzialny za niszczenie tych pięknych zdrowych drzew wzdłuż całej rzeki!!! Kolej niech się zabierze za wycinanie tych chaszczy przy nie strzeżonym przejeździe kolejowym między ul. Bielską i Stawową bo tam nie wiadomo czy coś jeździ bo nic nie widać czy są tory czy ich nie ma!!! Psychole popierdolone wycinają drzewa które dawały tlen w tym zasyfiałym spalinami z jeżdżących złomów mieście a nie zrobią porządku z chaszczami siegajacymi 5 m. Ścieżka rowerowa wzdłuż czarnego chodnika to też jakaś porażka!Wjazd na dziurawy parking gdzie… Czytaj więcej »

maurycy
maurycy
4 lat temu

W Brennej chcą zdewastować 25 ha lasu z ochronnością i co Ty na to?

Ul
Ul
4 lat temu

.. Trzech pasazerow pociąg wiózł…., “” I ta wycinka drzew tego nie zmieni.

Ul
Ul
4 lat temu

.. Trzech pasażerów pociąg wiózł……. “” I tak wycinka drzew tego nie zmieni.

Śmieszek
Śmieszek
4 lat temu

Cieszyn ma burmistrza???? ? ? Czy to ta Pani która pajacowała w szaliku Piasta na ŚTB na scenie? To już wszystko jasne ???

cieszynianka
cieszynianka
4 lat temu

O!!!!! Szyszko już jest w Cieszynie?

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Jeśli starosta nie wystawił zgody, jak pisze pani redaktor, na wycinkę drzew to po co ta szopka z przybywaniem na miejsce wiceburmistrza i ze sprawdzaniem dokumentów? I wynik przeglądu dokumentów, że nie ma podstaw do wstrzymania wycinki. Jest zgoda czy jej nie ma?

Adam pilarz
Adam pilarz
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Trzeba czytac ze zrozumieniem…. nie ma zgody starosty na tereny gminne i prywatne, a na kolejowe Pkp takich zgód starosty nie potrzebuje, poniewaź to jest teren pkp. A szopke to zrobił wiceburmistrz jsk leciał przez krzski mało nóg nie połamał, mimo ze wycinka drzew w pasie kolejowym juz była z władzami ustalona i przesądzona

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Adam pilarz

O.K., dziękuję za wyjaśnienie. Takiego “wyoślenia” w artykule nie ma. Może wycinka była ustalona z władzami starosty a nie burmistrza. Często w miastach nie jest to ta sama władza i politycznie.

maurycy
maurycy
4 lat temu

Pan Starosta, z Panią Burmistrz zyskali szansę wykazać się organizacją akcji sadzenia drzewek. Zatem szpadle w ruch!

Arek
Arek
4 lat temu
Reply to  maurycy

Pani Burmistrz to tak raczej bardziej likwidować niż budować. Wicie rozumicie, tabelki, wykresy, statystyki.

maurycy
maurycy
4 lat temu
Reply to  Arek

Pijar, korpo…