Wydarzenia Bielsko-Biała

Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców z Kobiernic

Fot. OSP Kobiernice

Wczoraj spłonęła część domu w Kobiernicach, zamieszkana przez trzyosobową rodzinę. Jej sąsiadka zorganizowała zbiórkę, by pomóc pogorzelcom w odbudowie.

– W działaniach trwających ponad dwie godziny wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej, w tym jednostki OSP z Kobiernic, Bujakowa i Czańca. W wyniku pożaru spaleniu uległy wyposażenie pomieszczenia gospodarczego oraz przyziemia mieszkalnego, elewacja budynku, a także podbitka dachu. Część pomieszczeń mieszkalnych w budynku w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej została zalana – relacjonują strażacy z bielskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie część domu poszkodowanej rodziny nie nadaje się do zamieszkania. – Naszym najbliższym sąsiadom spalił się cały dobytek życia – to, na co całe życie ciężko pracowali. Spłonęło mieszkanie i prawie wszystko, co się w nim znajdowało. Potrzebują choćby najmniejszego wsparcia, aby odbudować swój dom. Dlatego wierzę, że każda złotówka przybliży ich do odzyskania dachu nad głową. Wszyscy dziękujemy, że nic nie stało się domownikom, którzy byli na miejscu, gdy ta tragedia się wydarzyła. Pieniądze są potrzebne na odbudowę domu i najpotrzebniejsze materiały budowlane – wyjaśnia Agnieszka Piechowicz, organizatorka zbiórki na platformie Zrzutka.pl.

Zbiórka na rzecz pogorzelców – TUTAJ.

O pożarze pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments