Sport Żywiec

Ruszyły zapisy do Półmaratonu w Żywcu!

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

29 marca 2020 roku o 10.00 z Rynku w Żywcu wystartuje 21. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego! Właśnie rozpoczęły się zapisy do tego wydarzenia biegowego.

Dyrektor biegu Mirosław Dziergas mówi, że jak co roku trasa powiedzie w kierunku Pietrzykowic i Zarzecza.

A następnie przez Tresną, zaporę i Żywiec Oczków biegacze powrócą na metę usytuowaną na Rynku. W sumie trasa liczyć będzie 21 kilometrów i 97,5 metra. Warto podkreślić, że cała ta trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówi dyrektor Mirosław Dziergas.

Ale to jeszcze nie wszystko.

W 2020 roku rozpocznie się nowy cykl biegów o nazwie PKO Korona Śląskich Półmaratonów. Obejmie on sześć półmaratonów, które odbędą się w Żywcu, Katowicach, Rybniku, Piekarach Śląskich, Bytomiu i Gliwicach. Cykl rozpocznie się 29 marca u nas w Żywcu, a zakończy 24 października w Gliwicach. Aby zdobyć PKO Koronę Śląskich Półmaratonów będzie trzeba ukończyć cztery spośród sześciu biegów zaliczanych do tego cyklu – dodaje dyrektor Mirosław Dziergas.

Dodajmy, że zapisy do 21. PKO Półmaratonu Dookoła Jeziora Żywieckiego prowadzone są poprzez stronę internetową – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5224/.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments