Wydarzenia Bielsko-Biała

Rynek pracy: Więcej bezrobotnych w kwietniu

W kwietniu zwiększyła się ilość osób poszukujących pracy

Najnowsze dane z Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej nie są tak optymistyczne, jak te sprzed miesiąca, kiedy praktycznie nie było żadnych dodatkowych wniosków o rejestrację w charakterze osoby bezrobotnej. W kwietniu w samym Bielsku-Białej przybyło bowiem 180 osób bez pracy, w powiecie bielskim zaś – 261. To mniej więcej tyle ile zakładano w PUP. W miarę upływu czasu ilość osób bezrobotnych będzie się jednak zwiększać.

– Mimo to nie możemy mówić o jakiejś dramatycznej sytuacji, przynajmniej na razie – twierdzi szef Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, Leszek Stokłosa. – Trzeba przyznać, że nasi mieszkańcy są jednak bardzo operatywni i jak widać, potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Zgoda, nasi mieszkańcy są operatywni i radzą sobie bo może nie mogą i nie chcą liczyć na UP. Jeśli nie będą się tam zgłaszali – bezrobocie nie będzie rosło ponad dramatyczne statystyki. Przed miesiącem było optymistycznie, był szok a prognozy na maj UP powinien znać. W jakim procencie opis w UP odzwierciadla w rzeczywistości sytuację na rynku pracy czyli mieszkaniec stracił pracę ale według UP nie jest bezrobotny?

Jeszcze pracujący
Jeszcze pracujący
3 lat temu

Spokojnie. Polskie konsulaty na Ukrainie zgodnie z oficjalnym zarządzeniem intensywnie pracują nad wydawaniem pozwoleń na pracę w Polsce tańszych ukraińskich pracownikòw.
Juz prawie zrównano najniższe zarobki z bezrobociem by zniechęcić nas do prac rezerwowanych dla nich.
Ciekawe jaką fikcją będzie kwarantanna przybyszòw z Ukrainy gdzie wirus i itp zakaźne odry szaleją od roku bez zadnej kontroli a naszym władzom sanitarnym to wogòle nie przeszkadza. Wymagajmy ochrony i zdrowia i miejsc pracy od naszych władz!