Wydarzenia Bielsko-Biała

Ryszard Odrzywołek kończy pracę dyrektora bielskiego pediatryka

Podczas dzisiejszej sesji podziękowano Ryszardowi Odrzywołkowi za wieloletnią pracę w powiatowej służbie zdrowia. Fot. Jarosław Jesionka, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Ryszard Odrzywołek kończy dziś pracę na stanowisku dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Został uroczyście pożegnany podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Bielskiego. Nazwisko jego następcy mamy poznać lada dzień.

Ryszard Odrzywołek przechodzi na emeryturę. – Za dwa miesiące skończę 70 lat. Nie odchodzę, bo są trudności w szpitalu – zapewniał dziś na sesji powiatu. Nieco rozgoryczony mówił o tym, że do dzisiaj szpital nie ma jasnego planu funkcjonowania. Już wcześniej opisywaliśmy problemy m.in. z rozliczaniem kontraktów, płynnością finansową czy kadrą lekarską.

Starosta Andrzej Płonka podkreślał wieloletnią pracę na rzecz służby zdrowia Ryszarda Odrzywołka. – To on uczył mnie pierwszych kroków w tej dziedzinie – podkreślił. Dodał, że m.in. stał na czele pogotowia „w trudnych czasach” i jego udział w podnoszeniu jakości służby zdrowia jest niezaprzeczalny.

Zarząd Powiatu Bielskiego zdecydował już o odwołaniu Ryszarda Odrzywołka z jego funkcji. Od jutra szpitalem będzie zarządzać, w roli pełniącego obowiązki dyrektora, Czesław Kapała, dotychczasowy zastępca szefa szpitala. Z kolei od początku nowego roku szpital ma mieć pełnoprawnego dyrektora. Nie wypaliły oba konkursy na to stanowisko, więc zostanie powołany w drodze pozakonkursowej. Nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamyk
Kamyk
7 miesięcy temu

Szkoda, to jeden z nielicznych bardzo, bardzo dobrych ludzi i lekarzy. Wszystkiego dobrego, Panie Doktorze.

Maria
Maria
7 miesięcy temu
Reply to  Kamyk

Naprawdę szkoda ale widać że sie ciężko pracowało jak w szpitali rządziła dużo rodzinna polityka wiemy o kogo chodzi karierowicza.

Aleksandra
Aleksandra
7 miesięcy temu

Dziękujemy Ci dobry człowieku za pracę w tej placówce .