Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rywale nie zagrali dla Skawy

W weekend, nie licząc zaległych spotkań, dobiegła końca pierwsza runda zmagań w III lidze tenisa stołowego. Dla reprezentantów naszego regionu sobota i niedziela nie były udane. Niekiedy nawet pomimo… wygranej.

W poprzednich kolejkach wadowicka Skawa straciła kilka cennych punktów, ale na finiszu rozgrywek dość nieoczekiwanie nadal liczyła się w walce o awans do czołowej siódemki i tym samym utrzymanie się już na tym etapie sezonu. Wadowiczanie zrobili swoje, czyli pewnie pokonali Villę Verde III Olesno. Jednak nie mieli losu w swoich rękach. Aby utrzymać się w pierwszej siódemce punkty musiały stracić co najmniej dwie z trzech ekip – Magnum Koźmice Wielki, Podwawelski III  Kraków, KSOS Kraków. Już w sobotę KSOS sensacyjnie poległ na własnym terenie z dużo niżej notowanym Sokołem Brzesko. Równocześnie jednak swój mecz wygrała trzecia drużyna Podwawelskiego. W tej sytuacji pingpongiści Skawy w nerwach czekali do dzisiejszy mecz rezerw Płomienia Limanowa z Magnum. Faworytem potyczki byli gospodarze, ale kompletnie zawiedli, sprawiając największy zawód właśnie Skawie.

W rundzie rewanżowej rywalami Skawy będą między innymi Olmex Piotrowice i oświęcimski Polfin. Obie ekipy z powiatu oświęcimskiego są poważnie zagrożone spadkiem. Olmex nie ma na koncie nawet punktu. Polfin ma ich niewiele, a sytuacja w wyższych ligach jest mało ciekawa dla zespołów z Małopolski. A to sprawia, że z III ligi spadnie zapewne więcej niż dwie drużyny, które zostaną zdegradowane obligatoryjnie.

Skawa Wadowice – Villa Verde III Olesno 11:3
Skawa: Gołda (3,5), Palacz (3,5), Jurzak (2,5), Rupa (1,5)

Zarabie Myślenice – Polfin Oświęcim 10:4
Polfin: Sarna (3,5), Pietrańczyk (0,5)

Olmex Piotrowice – Spektrum II Słopnice 1:13
Olmex: Ł. Broszkiewicz

Podwawelski III Kraków – Olmex Piotrowice 13:1
Olmex: Żebro (1)

Tabela:
1. Rokicie Szczytniki (22)
2. Orkan Nowy Targ (21)
3. Zarabie Myślenice (21)
4. Płomień II Limanowa (15)
5. Galux II Skrzyszów (15)
6. Podwawelski III Kraków (14)
7. Magnum Koźmice Wielkie (14)
8. Skawa Wadowice (13)
9. KSOS Kraków (12)
10. Spektrum II Słopnice (10)
11.  Villa Verde III Olesno (8)
12.  Sokół Brzesko (8)
13.  Polfin Oświęcim (7)
14.  Olmex Piotrowice (0)

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments