Wydarzenia Cieszyn

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w powiecie cieszyńskim – Goleszów liderem

Fot. Krzysztof Marciniuk

“Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu” – informuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przy okazji wiadomości na temat  zatwierdzenia listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To cytat dosłowny, a sformułowanie “jeszcze więcej” sugeruje, że już wcześniej było dużo lub już wcześniej kwotę powiększano. Może to prawda, choć trudno jednoznacznie stwierdzić, czy ma ona zastosowanie dla powiatu cieszyńskiego, biorąc pod uwagę niewielką ilość zadań, ujętych w ramach RFRD.

Ogółem na drogi w województwie śląskim ma być z tego programu przeznaczone w tym roku 139 mln zł. W grę będzie wchodzić ich budowa, remont lub modernizacja. Wojewoda przekazał listę projektów, jakie będą dofinansowane z tego funduszu. Z terenu powiatu cieszyńskiego znalazły się na niej trzy następujące zadania, wszystkie w kategorii zadań gminnych.

Gmina Goleszów otrzyma w tym roku  dofinansowanie w wysokości 1 452 479,76 zł  na rozbudowę ul. Kojkowickiej w Puńcowie na odcinku 1,7 km wraz z przebudową mostu. Ogółem prace trwają tam od marca 2021 i – według planów – prowadzone będą do stycznia 2025. Do tej samej gminy trafią pieniądze z RFRD na rozbudowę ulicy Wielodroga w Puńcowie, na odcinku 1,5 km. Będzie to zaledwie 21 269 zł, ale na następny rok przewidziane jest już na ten cel 1,5 mln zł.

Dofinansowanie otrzyma też gmina Skoczów. Konkretnie 933 800,50 zł na rozbudowę ul. Powstańców Śląskich w Skoczowie, która ma się zacząć we wrześniu br.

Na owo “jeszcze więcej” składa się więc około 2,4 mln zł ze 139 mln zł dla województwa.

Dodajmy, że ustalono też listę rezerwową. Znalazły się na niej: rozbudowa ul. Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie, przebudowa ul. Morcinka w Cieszynie oraz przebudowa ul. Potoczki w Bażanowicach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments