Wydarzenia Sucha Beskidzka

Rzeźba Walerego Goetla stanie przed suską szkołą

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Przed budynkiem Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej jeszcze w tym roku stanąć ma rzeźba patrona tej placówki.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej będzie to możliwe, dzięki uzyskaniu dofinansowania.

Chcemy upamiętnić Walerego Goetla urodzonego w Suchej Beskidzkiej profesora geologii i paleontologii, rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, słynnego naukowca, twórcy sozologii, czyli nowej gałęzi nauki, która łączy w sobie problematykę ochrony przyrody z racjonalnym użytkowaniem jej zasobów. Walery Goetel był też miłośnikiem gór i przyczynił się do powstania parków narodowych w Tatrach, Pieninach i na Babiej Górze. Jego rzeźba nie tylko upamiętni patrona, ale podniesie też wartość estetyczną otoczenia – podkreślają urzędnicy ze starostwa.

Projekt rzeźby wykonał doświadczony artysta Wiesław Kwak, który będzie teraz przygotowywał właściwy model rzeźby i jej formy silikonowo-gipsowe, a potem nadzorował wykonanie końcowego odlewu w brązie.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zgodny.
Zgodny.
1 rok temu

W reszcie normalna nazwa uczonego człowieka , a nie jakaś wojenna czy też nieznanych świętych ustanowionych przez prezesa.