Wydarzenia Bielsko-Biała

Sąd oddalił skargę na bezczynność prokuratury. Ciąg dalszy sprawy naszego dziennikarza

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę na bezczynność prokuratury w Sosnowcu. Złożyła ją Sieć Obywatelska Watchdog Polska w związku z działaniami prokuratury wobec naszego dziennikarza Mirosława Jamro.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zainteresowała się sprawą zarzutów dla dziennikarza Wydawnictwa Prasa Beskidzka, o których szczegółowo w swoim czasie pisaliśmy. Przypomnijmy – Jamro jeździł na miejsce wypadków oraz przestępstw jako dziennikarz i pytał policjantów o zdarzenia. Opisywał to później na łamach portali bielsko.biala.pl, beskidzka24 oraz tygodnika “Kronika Beskidzka”. W ubiegłym roku prokuratura w Sosnowcu przedstawiła mu zarzuty. Kiedy nagłośniliśmy sprawę, oburzenie postępowaniem prokuratury wyrazili dziennikarze największych polskich mediów.

Wkrótce potem, po zapoznaniu się z wynikami kontroli zleconej przez Prokuraturę Krajową, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił sosnowieckiej prokuraturze umorzyć śledztwo przeciwko naszemu dziennikarzowi.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska wystąpiła jednak z szeregiem pytań do prokuratury o szczegóły wszczęcia postępowania oraz jego umorzenia. Jak informuje organizacja pozarządowa – większość pytań pozostała bez odpowiedzi. Stąd właśnie skarga na beczynność Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Rozprawa odbyła się w czwartek w trybie niejawnym. WSA oddalił skargę. Watchdog Polska zawnioskował o pisemne uzasadnienie wyroku. – Nie wykluczamy, że złożymy skargę kasacyjną do NSA – informują przedstawiciele organizacji pozarządowej.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
no
no
1 miesiąc temu

Pieczeniarze sądowi.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Zero tu rządzi

Aleksander
Aleksander
1 miesiąc temu

Sprawiedliwość znajdziesz wszędzie tylko nie w sądach.

coś musi być
coś musi być
1 miesiąc temu
Reply to  Aleksander

No to powinieneś znaleźć prawo w naszym aktualnym państwie.

takie czasy, nikt nie kontroluje
takie czasy, nikt nie kontroluje
1 miesiąc temu

Naiwność? – w wielu miejscach życia “cywilnego” pisma mogą pozostawać dziś bez odpowiedzi lub odpowiedź jest częściowa, aby zbyć.

yy
yy
1 miesiąc temu

obywatel nie ma gdzie się odwołać, sądy to nie kierunek, są nieefektywne, kierunek RPO fikcja.

z dziada pradziada
z dziada pradziada
1 miesiąc temu

Jesteś bucem i nim pozostaniesz,w przeciwieństwie do tych,którzy protestują przeciwko pisowskim szubrawcom.

praktyka
praktyka
1 miesiąc temu

jesteś komuchem z dziada pradziada ,pewno się tu przywlokli na ruskim tanku