Wydarzenia Wadowice

Sad przy szkole

Fot. Archiwum UM w Wadowicach

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej uczestniczą w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Tradycyjny sad”.

Celem programu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska jest zachowanie różnorodności biologicznej Polski i zdrowie społeczeństwa. Akcję nadzorują dyrektor szkoły Piotr Porębski oraz nauczyciele – Justyna Leja-Pindelska, Halina Michalska i Anna Żak.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew.

Sad powstanie na terenie szkoły i prowadzony będzie w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do regionalnych warunków oraz z zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin.

Projekt objął patronatem honorowym Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Urząd Miasta w Wadowicach.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Malutka inicjatywa a tak szeroki zespół patronujący.

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Czy tak malutka inicjatywa zasługuje na strzępienie oz ,chciałem powiedzieć pióra?
Należy jednak docenić objęcie szerokim patronatem wszystkie artykuły od malutkich po niegłębokie.