Na sygnale Oświęcim

„Samuraj” wpadł do rzeki. Policja wystawiła mandat – foto

Fot. Policja Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach nałożyli mandat karny na mieszkańca gminy Kęty, który podczas jazdy terenowej utknął w rzece Sole. Najwyraźniej sprawdziło się tutaj powiedzenie, że im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor.

W poniedziałek po godz. 16 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali powiadomieni o samochodzie, który utknął w rzece Sole na pograniczu Zasola i Łęk. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali samochód marki Suzuki Samurai oraz kilka osób próbujących, go wydostać z rzeki. Ustalili, że kierowcą terenówki był 25-letni mieszkaniec gminy Kęty. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych, w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego niszczenia obszarów wodnych.

Przypominamy, że jazda tego typu pojazdami terenowymi musi być bardzo rozważna i odbywać się w miejscach do tego wyznaczonych. Szczególnie chronione są również tereny leśne. W polskim prawie obowiązuje zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, a jedynie znaki informujące o prawie wjazdu dają taką możliwość. Trzeba zwracać również uwagę na tereny prywatne, w tym pola uprawne czy łąki oraz drogi dojazdowe do pól. Zniszczenie takiej drogi również łączy się z konsekwencjami finansowymi – informuje policja.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
5 miesięcy temu

To bandyta kara min 10 000 zł i 20 pkt.