Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Sanatoria czekają na kuracjuszy. Są warunki do spełnienia

Fot. Krzysztof Marciniuk

11 marca, wedle wcześniejszych ustaleń, uruchomione mają zostać uzdrowiska. Pobyt w sanatorium możliwy będzie na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ.

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego będą mogli czuć się bezpiecznie, jak zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia. Personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został bowiem zaszczepiony, a uzdrowiska spełniają restrykcyjne normy sanitarne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Sam pacjent natomiast musi posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub przedstawić zaświadczenie o przyjęci dwóch dawek szczepionki przeciwko Covid-19.

Pacjenci, którzy nie przeszli jeszcze pełnego szczepienia, będą zobowiązani do wykonania testu na koronawirusa, za który zapłaci NFZ. Test trzeba zrobić najwcześniej cztery dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego we wskazanych punktach mobilnych. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu trafi do pacjenta SMS-em z wykorzystaniem systemu eKolejka. Wyniku testu przekaże  administracja uzdrowisko, w którym pacjent ma być  leczony. Negatywny, oczywiście oznaczać będzie przyjęcie…

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Są to obostrzenia, które pozwalają na funkcjonowanie sanatoriów i trzeba to było zrobić, jest szczepionka i testy bardziej dostępne.

Anty
Anty
1 miesiąc temu

Szczepienia personelu sanatoriów nie były obowiązkowe, więc mnóstwo pracowników nie jest zaszczepionych. Tak to wygląda.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Anty

Jak mnóstwo? Nigdzie szczepienia nie są obowiązkowe ale “mnóstwo” szczepi się a nie nieszczepi.

Bicer
Bicer
1 miesiąc temu
Reply to  Anty

Jakieś dane tylko tak po prostu anty