Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Sejmik Śląski: PO – Nowoczesna – SLD – PSL podpisali koalicję

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wszystko wskazuje na to, że PiS jednak nie przejmie władzy w Sejmiku Województwa Śląskiego i tym samym w Zarządzie Województwa Śląskiego, a marszałkiem nadal pozostanie Wojciech Saługa (PO).

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, dzisiaj (20 listopada) doszło do podpisania umowy koalicyjnej pomiędzy PO, Nowoczesną, SLD i PSL. W ten sposób kontynuowana ma być współpraca z poprzedniej kadencji.

W składzie koalicji znajduje się 23 radnych z 45 zasiadających w Sejmiku, co daje jej większość (20 radnych z Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesna, 2 z SLD i 1 z PSL). Tu warto przypomnieć, że PiS zdobyło 22 mandaty w ostatnich wyborach samorządowych i oznacza to, że w takim układzie radni z tego ugrupowania pozostaną w opozycji.

Głosowanie w sprawie wyboru marszałka województwa śląskiego, jak i Zarządu Województwa Śląskiego oraz wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących Sejmiku, odbędzie się jutro (21 listopada) na sesji, która rozpocznie się o 9.00.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
2 lat temu

znów ci sami czerwoni, masakra jakaś, Podbeskidzie chce się oddzielić od tego ciemnogrodu

Marek
Marek
2 lat temu

Ja tam jakoś dookoła nie widzę stagnacji w okolicy. Kompletnie wymieniona linia kolejowa, kompleksowe przebudowane drogi nie wiem gdzie wy mieszkacie, że ciągle widzicie stagnacje.

Zoltan
Zoltan
2 lat temu

Zaczekajcie do jutra, jutro będzie niespodzianka i to jaka.

Colin
Colin
2 lat temu
Reply to  Zoltan

No i mamy niespodziankę ?…

Ewa
Ewa
2 lat temu

TO JEST KATASTROFA DLA ŚLĄSKĄ

Leon
Leon
2 lat temu

Ale lepiej niż rozbici na parę grupek nic nie mogących

Franuś
Franuś
2 lat temu

Przewaga tylko jednego radnego w koalicji to nie jest dobry prognostyk. Mogą się jeszcze pokłócić a w PiS jest jednolita, zwarta grupa. Będzie ciężko w głosowaniach.

1234
1234
2 lat temu

Niedobrze, bo to o oznacza stagnacje, mniej pieniędzy itd…