Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Sejmik Śląski: PO – Nowoczesna – SLD – PSL podpisali koalicję

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wszystko wskazuje na to, że PiS jednak nie przejmie władzy w Sejmiku Województwa Śląskiego i tym samym w Zarządzie Województwa Śląskiego, a marszałkiem nadal pozostanie Wojciech Saługa (PO).

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, dzisiaj (20 listopada) doszło do podpisania umowy koalicyjnej pomiędzy PO, Nowoczesną, SLD i PSL. W ten sposób kontynuowana ma być współpraca z poprzedniej kadencji.

W składzie koalicji znajduje się 23 radnych z 45 zasiadających w Sejmiku, co daje jej większość (20 radnych z Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesna, 2 z SLD i 1 z PSL). Tu warto przypomnieć, że PiS zdobyło 22 mandaty w ostatnich wyborach samorządowych i oznacza to, że w takim układzie radni z tego ugrupowania pozostaną w opozycji.

Głosowanie w sprawie wyboru marszałka województwa śląskiego, jak i Zarządu Województwa Śląskiego oraz wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących Sejmiku, odbędzie się jutro (21 listopada) na sesji, która rozpocznie się o 9.00.

8
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
ColinIgorMarekZoltanEwa Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Igor
Gość
Igor

znów ci sami czerwoni, masakra jakaś, Podbeskidzie chce się oddzielić od tego ciemnogrodu

Marek
Gość
Marek

Ja tam jakoś dookoła nie widzę stagnacji w okolicy. Kompletnie wymieniona linia kolejowa, kompleksowe przebudowane drogi nie wiem gdzie wy mieszkacie, że ciągle widzicie stagnacje.

Zoltan
Gość
Zoltan

Zaczekajcie do jutra, jutro będzie niespodzianka i to jaka.

Colin
Gość
Colin

No i mamy niespodziankę ?…

Ewa
Gość
Ewa

TO JEST KATASTROFA DLA ŚLĄSKĄ

Leon
Gość
Leon

Ale lepiej niż rozbici na parę grupek nic nie mogących

Franuś
Gość
Franuś

Przewaga tylko jednego radnego w koalicji to nie jest dobry prognostyk. Mogą się jeszcze pokłócić a w PiS jest jednolita, zwarta grupa. Będzie ciężko w głosowaniach.

1234
Gość
1234

Niedobrze, bo to o oznacza stagnacje, mniej pieniędzy itd…