Wydarzenia Bielsko-Biała

Senator Gorgoń-Komor: Testy, testy i jeszcze raz testy…

Konferencja on-line senator Agnieszki Gorgoń-Komor.

Testy na obecność koronawirusa oraz właściwe środki ochrony osobistej są zdaniem senator Agnieszki Gorgoń-Komor kluczową sprawą w walce z pandemią, która dotknęła świat. – Moje miasto zdało egzamin – podkreślała w trakcie konferencji on-line, która odbyła się w sobotę na jej oficjalnym profilu w social mediach.

Spotkanie senator Agnieszki Gorgoń-Komor, która jest praktykującym lekarzem w Beskidzkim Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, spotkało się z zainteresowaniem mieszkańców regionu. Niektórzy skorzystali z możliwości zadania pytania związanego z koronawirusem.

– Na tę chwilę wykonuje się za mało testów – odpowiadała senator, która jednocześnie podkreślała, że powinny być one standardem dla pracowników służby zdrowia. Podobnie zresztą jak właściwe środki ochrony.

– Tutaj moje miasto zdało egzamin. Ludzie bardzo szybko się zorganizowali. Dotyczy to kwestii szycia maseczek i ich dystrybucji. Także samorząd stanął na wysokości zadania. Dowodem na to niech będzie sprowadzenie maseczek z Chin oraz działania, aby powstało dodatkowe laboratorium w Cieszynie.

Senator dodała, że na tę chwilę nie ma możliwości wykonania testów prywatnie. Ma nadzieję, że się to zmieni, bo są kluczową sprawą w walce z koronawirusem.

– 80 procent ludzi nie wykazuje objawów choroby. Mogą natomiast zarażać, nie wiedząc nawet o tym. Dlatego testy, testy i jeszcze raz testy – apelowała.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
'"'
'"'
2 lat temu

Całe 2% Wykidane

Powiat
Powiat
2 lat temu

PO propaganda za waszych czasów nie było na nic więc o czym Pani mówi?

Adam Bijok
Adam Bijok
2 lat temu

Po co te testy? Pytam się. Żeby nabić kabzę jakiejś firmie farmaceutycznej? Pani doktor znana jest z propagowania wszystkich możliwych szczepień. Test kosztuje 500zł Polska kupiła już 500000 testów. Przemnóżcie to sobie. Co nam daje test? Test pokazuje tylko czy w organiźmie są przeciwciała na korona wirusa,czy nie. I tylko tyle. Ktoś kto będzie miał obniżoną odporność nie wytworzy tych przeciwciał,test pokaże,że wynik jest ujemny a pacjent zejdzie,pomimo tego,że test wykazał ,że wszystko jest OK. Ilu jest zarażonych koronawirusem w Polsce? Co roku od 10 do 20% populacji. Czyli 3 do 6 mln ludzi. Jak się leczyć? Po prostu węglem… Czytaj więcej »

Jarek
Jarek
2 lat temu
Reply to  Adam Bijok

Test kosztuje 60pln w detalu. Nastepny medrzec. Testy to jedyna metoda aby oddzielic zarazonych Korea, Tajwan , Niemcy , Czechy to liderzy bo poszli ta droga.

wkurzony wieśniak
wkurzony wieśniak
2 lat temu

Naprawdę ciężko słuchać takich “wybrańców narodu” chwali Prezydenta Bielska bo jest z tej samej opcji, a w rzeczywistości Bielsko nic nie zrobiło, niema laboratoria wirusowego to o jakich testach ona mówi? Laboratorium w Cieszynie to też na razie hasło z sufitu dla propagandy. Szybkie testy które zakupiły kilka państw to wyrzucone pieniądze, do nadają się tylko na śmietnik.

jan
jan
2 lat temu

Inżynier większego debila odkad nastał internet nie spotkalem.Koronawirus zrobił straszne spustoszenie w twojej debilnej pale .A mówią że atakuje płuca.

Boczek
Boczek
2 lat temu
Reply to  jan

Jak nie, jak tak. Mózg owinięty w gazetę wybiórczą to jeszcze nie światopogląd.

banalne rady
banalne rady
2 lat temu

Skoro jej miasto zdało egzamin to dlaczego wykonuje tak mało testów skoro to takie oczywiste. Łatwo jest powtarzać mądrości za kandydatką Kidawą-Błońską w oderwaniu od realiów. Czesi i Hiszpanie zakupili na gwałt szybkie testy w Chinach i okazało się, że zdecydowana większość nadawała się na śmietnik (do ok. 80%). Teraz renomowani producenci testów są zasypywani ofertami kupna z całego świata. Jak trudno zakupić testy niech świadczy fakt, że ich zdobyciem dla Izraela zajmuje się MOSAD. Do wykonywania precyzyjniejszych testów na koronawirusa potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, wyszkolony zespół i dostęp do materiału biologicznego. Dysponują nim tylko niektóre placówki w Polsce; mamy… Czytaj więcej »

Czytający
Czytający
2 lat temu
Reply to  banalne rady

Tak to już jest, że oPOzycja tylko krytykuje bo sama nic nie potrafi zrobić dla innych.
Testów wykonuje się już 8 tysięcy na dobę, a ich zapasy są coraz większe. Możliwości ich wykonywania także rosną. Minister Szumowski działa spokojnie i rozważnie.
Powinniśmy Go wszyscy wspierać. Zostańmy w domu.

a,co.
a,co.
2 lat temu

Dlaczego redakcja pozwala na obrażanie innych czytelników, czy nie ma sposobu na niejakiego “inżyniera”

inżynier
inżynier
2 lat temu
Reply to  a,co.

Nie ma lewaczku – KONSTYTUCJA nie puszcza – art 54 – poczytaj. Jeśli czujesz się urażony zgłoś na Policję. Cenzura skończyła się 31 lat temu

Agaton
Agaton
2 lat temu

Dziękuję wszystkim moim rodakom , którzy w ostatnich wyborach zagłosowali na PiS, dzięki czemu dzisiaj trupy nie walają się PO ulicach

inżynier
inżynier
2 lat temu

hahahahah HERMENEGILDE KOMM!!! ahahahah
Brawo pani Senator – trąbie o tym od miesiąca ale ciemny ludek nie ogarnia jak ich pisowski REŻIM w bambuko robi!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  inżynier

I potrafić się śmiać odrwotnie tak jak zmieniać poglądy odwrotnie. Głosowałeś przecież na PiS, teraz wiesz, że trzeba na panią Senator.

inżynier
inżynier
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Nie rozpędzaj się von kupsko – to że stwierdziłem że pan senator ma rację to jeszcze nie oznacza że zagłosuję na niemieckich platfusów. Pani oprócz tego że jest senatorem von kupsko, jest też LEKARZEM!!!
KTO MIAŁ RACJĘ 4 TYGONIE TEMU von kupsko?!? Zacytuję ci mje wypowiedzi:
“TESTY TESTY I JESZCZE RAZ TESTY” – kojarzysz coś? To porównaj z dzisiejszym tytułem….

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  inżynier

Pani senator i inżynier nie wymyślili prochu. Na zwiększenie ilości testów rząd działa. Że za wolno, za mało? Wszystkiego za mało na tak niedoinwestowaną i niemotywowaną służbę zdrowia od wielu lat. Robi cuda co może w takich warunkach.

Daro
Daro
2 lat temu

Pani senator cieszmy się że żyjemy w Polsce bo na Zachodzie Europy jest jedna wielka ściema z tymi testami, w mediach niby robią wszystkim a w rzeczywistości starszej osobie nikt nic nie zrobi, nawet do szpitala nie przyjmą, to niestety segregacja a w PL ktoś myśli o starszych, chociaż tyle

inżynier
inżynier
2 lat temu
Reply to  Daro

Tak tak – umieramy z zachwytu że żyjemy w pisowskim SYFIE który jedyne co potrafi zrobić to wprowadzić NIELEGALNY STAN WOJENNY – nie ma testów?
NIE BĘDZIE ŻADNEJ “KWARANTANNY” “ZAKAZÓW” “OGRANICZEŃ”!!
W PL KTOŚ MYŚLI O STARSZYCH? To zaczekaj jeszcze tydzień – tylko się w portfelach dno pojawi. Nie jestem i nigdy nie byłem solidarny z komuszymi staruchami! OTWIERAĆ GRANICĘ BANDYCI!!!

andrzej
andrzej
2 lat temu
Reply to  inżynier

Młodzieńcze opanuj się. Twoja głupota nie zna granic.

inżynier
inżynier
2 lat temu
Reply to  andrzej

Chłoptasiu nie polecałbym ci (celowo z małej litery) powiedzieć do mnie “młodzieńcze” w realu – teraz ciężko o ortopedię – nie wiem kto cię później poskłada…
Masz coś mądrego do powiedzenia? Czy piłujesz M0RDĘ bo prawda cię w oczy kole?

Kri_
Kri_
2 lat temu
Reply to  Daro

Przestań pieprzyć duby (dudy) smalone. Zaniżanie liczby zakażonych to ma być dowód na to jak wspaniałe rządzący radzą sobie z kryzysem w przeciwieństwie do zgniłego dekadenckiego zachodu. No i nie jest tak źle aby wprowadzić stan wyjątkowy i przesunąć wybory.