Wydarzenia Bielsko-Biała

Seniorzy ze Złotych Łanów mają swoje miejsce

Fot. FB Maksymiliana Prygi

Na osiedlu Złote Łany powstał klub Senior+. W środę nastąpiło uroczyste otwarcie.

To Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Miejsce znalazło w nim 30 osób, które mają ukończone 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Seniorzy mają zajęcia kinezyterapii z fizjoterapeutą, warsztaty z dietetykiem, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, np. z ratownikiem medycznym czy z profesjonalnym instruktorem tańca. Uczestnicy zajęć Klub Senior+ mogą wziąć udział w wielu warsztatach, w planach są też wyjścia do kina, teatru, organizacja spotkań okolicznościowych, wycieczki oraz integracja z seniorami z innych części miasta. W klubie osoby starsze otrzymują wsparcie pracownika socjalnego i psychologa oraz ciepły posiłek każdego dnia.

– Dziś razem z panią Gienią oraz z Jarosławem Klimaszewskim, prezydentem Bielska-Białej, uroczyście otworzyliśmy dzienny dom pobytu dla seniorów z mojego ukochanego osiedla. Ten program prowadzony dzięki wspólnemu zaangażowaniu Urzędu Miasta Bielsko-Biała oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sposób modelowy aktywizuje nasze babcie i naszych dziadków w jesieni życia… Oby więcej tego typu wspólnych inicjatyw – podsumował radny Maksymilian Pryga.

Klub został utworzony w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Inwestycja kosztowała prawie 200 tys. zł, z czego 150 tys. zł pochodziło z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
4 miesięcy temu

Czepiacie się – przecież mają zdjęcie z peowskim królikiem – cieszyć się cieszyć!~A poza tym peowski królik wskazuje na rankingi z których wynika że w Bielsku jest wspaniale – cieszyć się cieszyć :D:D:D

kamyk
kamyk
4 miesięcy temu

Co z seniorami, którzy nie mają sił tam dotrzeć? Może przynajmniej powinno się im dostarczać ciepły posiłek? Jak długo będzie się tworzyć fikcję i dbać o sprawnych seniorów, zapominając o tych, którzy nie mają sił aby wyjść po chleb?

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  kamyk

Takich może obsłużyć “kamyk” w ramach sąsiedzkiej pomocy. Nie da się inaczej, z Klubu Seniora. Można zgłosić do MOPS a nie oczekiwać od Klubu Senior+. Dbanie o seniorów sprawnych jest potrzebne niezależnie od występowania seniorów “uziemionych” w domu.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Są to też ojcowie i matki wielu radnych a niekoniecznie dziadki i babcie panie radny. Kto jest na czele Klubu – pani Gienia…? Brawo.

Zlote Łany
Zlote Łany
4 miesięcy temu

Brawo Pan Pryga