Bielsko-Biała Sport

Shaolin Kung Fu Beskidy: 10 medali z mistrzostw Polski!

Zawodnicy bielskiego klubu Shaolin Kung Fu Beskidy zakończyli tegoroczny sezon startów udziałem w 29. Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu, które odbyły się 17-18 czerwca w Piasecznie.

W rywalizacji uczestniczyła 8-osobowa reprezentacja bielskiego klubu. Tym razem skład drużyny został mocno zmieniony. Trenerzy postawili na najmłodszych zawodników. Dla większości z nich był to pierwszy start w życiu. Wszyscy podeszli do zawodów z walecznym sercem, co zaowocowało bardzo dobrym startem. Łącznie reprezentanci Shaolin Kung Fu Beskidy zdobyli 10 medali.

Wśród seniorów najwięcej, bo aż dwa złota i srebro, wywalczyła Patrycja Kolaska w konkurencjach form tradycyjnych. Kolejny senior Robert Woźniak zdobył dwa brązowe krążki w konkurencjach Taijichuan, a Dorota Wiśniewska w tradycyjnych formach ręcznych jeden brąz. Tuż za podium również w tradycyjnych formach ręcznych znalazł się Paweł Jucha, zajmując czwarte miejsce. W walkach Qingda (lekki kontakt) Clement Verna po ciekawej finałowej walce zdobył srebrny medal.

Wśród najmłodszych Hania Wiśniewska w tradycyjnych formach ręcznych sięgnęła po srebro, a Julianna Rodak i Agata Grzegorzek – również w tradycyjnych formach ręcznych – po brązowe medale.

Trenerem bielskich zawodników jest sifu Stanisław Ścieszka.