Wydarzenia

Siatka do badmintona

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a z nią nadchodzi czas, w którym częściej korzystamy z uroków natury. Spędzanie czasu na sportowych rozgrywkach powoli wchodzi nam w krew, a do klasycznych form dołączamy coraz to nowe. Od kilku sezonów niezwykle modny stał się badminton. Sport, do którego uprawiania nie potrzebujemy zbyt wielkich przygotowań. Jako boisko może nam posłużyć kawałek trawnika, parkingu lub plaża. Do gry niezbędne są lotki, rakiety oraz coś co może posłużyć za siatkę do badmintona.

Jaką siatkę do badmintona kupić?

Siatka do badmintona, jaką znajdziemy w sklepie sportowym może się okazać niezbyt trwała. Nie mniej do odbycia kilku sesji badmintona w zupełności nam wystarczy. Wybierając najtańszy produkt nie oczekujmy jakości, jaka pozwoli na używanie jej całe nasze życie, ale spokojnie na jeden sezon nam wystarczy. Decydując się na lepszy jakościowo, markowy produkt możemy liczyć na kilka sezonów używania, o ile oczywiście uda nam się o nią odpowiednio zadbać i zakonserwować na zimę. Kupując siatkę do badmintona wybierajmy taką jaka jest odpowiednia do naszych potrzeb. Do gry amatorskiej nie musimy decydować się na modele Yonexa czy Victora, a więc marek typowo badmintonowych. Możemy wybrać siatkę do badmintona np. Talbot Torro, czyli marki znanej z produkcji rekreacyjnych akcesoriów sportowych.

Siatka do badmintona w sklepie

Sklepy z profesjonalnym sprzętem do badmintona oferują szeroki wybór produktów dla różnego poziomu graczy – od rekreacyjnych po badmintonowych freaków, dla których liczą się nie tylko najwyższa jakość, ale i odpowiednia marka, z którą chętnie utożsamiają się na korcie i poza nim. Kupując siatkę do badmintona dla rekreacyjnych graczy kieruj się raczej stosunkiem ceny do jakości, aniżeli marką. Sklepy internetowe specjalistyczne, jak badmin.pl, posiadają w ofercie siatek również takie ze stelażem czy słupkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy rozłożyć boisko do badmintona praktycznie wszędzie, gdzie mamy na to miejsce. Do zwykłej siatki potrzebować będziemy wsporników, za które mogą nam posłużyć choćby dwa odpowiednio rosnące drzewa.

Zestawy do badmintona z siatką

Część zestawów rekreacyjnych do badmintona posiada siatkę, rakiety i lotki, a więc wszystko czego potrzeba nam do gry poza chęciami. Takie zestawy, w zależności od tego ile rakiet zawierają, mogą kosztować od ok. 100 do 200 złotych. Siatki do badmintona w takich gotowcach często posiadają słupki do wbijania w ziemię. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy wyposażyć się w sprzęt niezbędny do miło spędzonego czasu, np. na plaży czy w parku. Warto pomyśleć o takim zakupie zanim rozpocznie się sezon.

google_news