Siatkarki BKS-u bliżej siódmego miejsca

W pierwszym meczu o 7. miejsce na koniec sezonu BKS BOSTIK okazał się lepszy od UNI Opole.

Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie trzy sety kończyły się na przewagi. W pierwszym secie bielszczanki prowadziły już 14:8, ale ambitne gospodynie doprowadziły do zaciętej końcówki. W drugiej partii to opolanki prowadziły już 19:14, ale zryw podopiecznych trenera Piekarczyka zakończył się sukcesem. Trzecia odsłona meczu była wyrównana od początku do końca.

Świetnie w bielskim zespole spisały się Martyna Borowczak i Alina Bartkowska, która pod koniec zastąpiła Gabrielę Orvosovą.

Rewanż w najbliższą środę w Bielsku-Białej. W przypadku wygranej opolanek o tym, kto zajmie siódme miejsce zadecyduje złoty set.

UNI Opole – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 31:33, 24:26)
BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Pierzchała, Chmielewska, Orvosova, Szlagowska, Mazur (libero), Drabek (libero) oraz Polak, Bartkowska, Borowczak.