Siatkarki poznały rywalki. To pięciokrotne mistrzynie Węgier

Siatkarki BKS-u po dziesięciu latach przerwy wracają do gry w europejskich pucharach. W Pucharze CEV zmierzą się z wicemistrzem Węgier.

Losowanie europejskich pucharów odbyło się w Luksemburgu. Bielszczanki po raz ostatni rywalizowały w międzynarodowych rozgrywkach w sezonie 2013/2014 – w ćwierćfinale Pucharu CEV bialski klub po złotym secie uległ wówczas Khimikowi Youzhny.

W sezonie 2023/2024 pierwszym rywalem w 1/16 Pucharu CEV będzie wicemistrz Węgier Swietelsky Bekescsaba. Zespół z Bekescsaba nie przegrał żadnego meczu u siebie w rundzie zasadniczej (a w całym sezonie we własnej hali przegrał tylko raz, w finale). Węgierski klub to pięciokrotny mistrz swojego kraju (2014-2018), dwukrotny zdobywca Pucharu Węgier (2016, 2017) oraz trzykrotny zdobywca Pucharu MEVZA (Ligi Środkowoeuropejskiej) (2017, 2018, 2023).

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 7-9 listopada (nie jest jeszcze znana dokładna data) w Bielsku-Białej. Rewanż tydzień później na Węgrzech.