Bielsko-Biała Sport

Siatkarkom (i prezesom) spieszy się na parkiet

Fot. BKS

TAURON Liga – znana do niedawna jako Liga Siatkówki Kobiet – ma wrócić szybciej niż planowano.

Tak postanowili prezesi występujących w niej klubów w trakcie wideokonferencji, poświęconej kilku tematom, z których najważniejszym był właśnie termin startu nowego sezonu. Wzięła w niej udział również prezes BKS-u Aleksandra Jagieło. Wstępne projekty kalendarza zakładały, że TAURON Liga ma startować w weekend 25-27 września. Prezesi ustalili jednak wspólnie, że przyspieszają inaugurację rozgrywek o tydzień.

– Zdecydowaną większością głosów ustaliliśmy, że TAURON Liga wystartuje w weekend 18-20 września – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Zdecydowana większość prezesów przychyliła się do tego pomysłu, oczywiście jest on uzależniony od tego, kiedy nasze kluby będą mogły rozpocząć przygotowania do sezonu, mówiąc krótko, kiedy siatkarki dostaną pozwolenie na treningi. W tym momencie chcemy te kwestie konsultować z władzami ministerstwa oraz władzami państwowymi, tak by można było szykować się na wspaniałą walkę w sezonie 2020/2021 – dodaje prezes.

Ustalono także, że inaugurację TAURON Ligi poprzedzi mecz o Superpuchar Polski, który jest wstępnie planowany na weekend 12-13 września. Zmierzą się w nim mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski – Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz i finalista Pucharu Polski – Developres SkyRes Rzeszów.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
4 lat temu

Oczywiście ze nie jest nic ważniejszego od meczów siatkówki…………..świat może się zawalić ale mecze musza być i to natychmiast a nie dopiero we wrześniu