Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Siedem nowych przypadków covid-19 w powiecie suskim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych zakażaniach koronawirusem. Większość z nich odnotowano w powiecie suskim. To siedem nowych przypadków.

Z naszych ustaleń wynika, że dwoje nowych chorych to mieszkańcy gminy Jordanów. Natomiast pięć pozostałych osób ma najprawdopodobniej związek ze stryszawskim ogniskiem „górniczym”, które rozprzestrzeniło się poprzez jeden z makowskich zakładów. W ten sposób koronawirusem zaraziły się dwie osoby z gminy Stryszawa i po jednej z gmin Zawoja, Budzów i Maków. Kwrantanną objęto z tego powodu około 50 osób.

Do tej pory w powiecie suskim odnotowano 58 przypadków covid-19. 22 zakażonych to mieszkańcy gminy Stryszawa, 20 Zawoja, po 4 z gminy Maków i Suchej Beskidzkiej, 3 gminy Jordanów, 2 gminy Bystra-Sidzina, a jedna gminy Budzów.

Do dziś wirusa zwalczyło 30 osób z gmin Zawoja (19), Sucha (4), Maków (3), Stryszawa (3) i gminy Jordanów (1).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 miesiąc temu

Panie Wojciechu na przyszłość proszę pisać ilu jest chorych!!!! Ludzie niestety źle interpretują słowa. A tu ciągle napisani są wszyscy. Trzeba dopiero dodawać, odejmować. 😉 Ostatnio po rozmowie z kilkoma osobami dowiedziałam się że jest już ponad 50 osób chorych. Proszę o precyzyjne informacje w nagłówku. Pozdrawiam

Edward
Edward
1 miesiąc temu

Mąż ma badania może nic mu nie ma zawsze go kaszlało, przecież nic się nie stanie jak pójdę do pracy