Bielsko-Biała Sport

Siedemnastoletni libero

Fot. BBTS

Klaudiusz Englart, siedemnastoletni libero grający dotąd w drugoligowych rezerwach, w nowym sezonie dołączy do pierwszego zespołu.

Rodowity bielszczanin przygodę z siatkówką zaczynał w KSG Bestwina. Potem dołączył do BBTS Włókniarz, gdzie trenował u Wojciecha Bućko i Łukasza Sasnala. – Odkąd przyszedłem do BBTS-u w pełni poświeciłem się siatkówce. Nie wyobrażam sobie, jak wyglądałoby moje życie bez tego sportu. Dzięki tej dyscyplinie poznałem wielu wartościowych ludzi, z którymi dogaduję się dobrze nie tylko na boisku – wspomina. – Młody, zdolny, ale przede wszystkim niezwykle ambitny i pracowity – charakteryzuje go szkoleniowiec rezerw BBTS-u Daniel Wolny.

W sierpniu zawodnik skończy 18 lat. – Lepszego prezentu urodzinowego nie mogłem sobie wymarzyć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie, że w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, została doceniona moja ciężka praca – mówi Klaudiusz Englart. I dodaje: –  Chciałbym w jak największym stopniu pomóc drużynie w awansie do PlusLigi. Moim indywidualnym celem jest poprawa swoich umiejętności. Cieszy mnie fakt, że będę mógł uczyć się od bardziej doświadczonych zawodników.

google_news