Wydarzenia Cieszyn

Sięgnij po kasę na nowy kocioł. W Zebrzydowicach rusza nabór

Fot. Poglądowe/Katarzyna Lindert-Kuligowska

W gminie Zebrzydowice ruszył nabór wniosków na udzielenie dotacji do wymiany istniejących źródeł ciepła na nowe w budynkach i lokalach mieszkalnych.

Dokumenty należy składać w terminie  do 28 lutego. O dotację mogą ubiegać się osoby, które zamierzają do 15 listopada wymienić stare, nieefektywne kotły. Jak podkreślają urzędnicy, wnioski dotyczące wymiany kotłów w kolejnych latach nie będą rozpatrywane. Wypełnione dokumenty ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami można składać w kancelarii Urzędu Gminy Zebrzydowice (I piętro pok. nr 22), bądź przesłać drogą pocztową do urzędu. W tym roku w budżecie gminy Zebrzydowice na wymianę kotłów przeznaczono ok. 660 tys. zł.

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
HermenegildaBolek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bolek
Gość
Bolek

Tani gaz taryfa gazu opałowego podłączyć mieszkańcom gaz pod domy bo samp dociągnięcie go pod dom to ładnych parę tyś. a nie tam dotacje do pieców a i tak grzanie wody w lecie kopciuchem tzn niby ekogroszkiem

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie, jeśli dostaje się dotację z gminy na piec gazowy (a dlaczego nie) to trzeba inne źródła ogrzewania nieekologiczne zaczopować. Powinny być kontrole z gminy w sprawie sposobu wykorzystania dotacji. Czy są to już inna sprawa. Nikt za darmo nie podciągnie mieszkańcom gazu do domu, co najwyżej gmina może wybudować (o ile może) linię w odległości od domu. Od kogo domagać się obniżenia ceny gazu? Gminy są biedne i borykają się z zadłużeniami a i “nic nie mogą”. Czekają na lepsze czasy.