Wydarzenia Bielsko-Biała

Zamienili stare krzesła w dzieła sztuki. Uczniowie bielskiego Plastyka znów grają z WOŚP | ZDJĘCIA

Już po raz siódmy uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej przyłączają się do Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji kolejny raz zamienili stare krzesła w dzieła sztuki. W poprzednich latach unikatowe siedziska osiągały wysokie kwoty na licytacjach.

W 2017 roku Galeria SFERA wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. Krzesła trafiły do uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, którzy zamienili je w prawdziwe dzieła sztuki. Po sukcesie poprzednich lat przyszedł czas na siódmą już edycję wyjątkowej akcji organizowanej wspólnie przez Fundację ARKA oraz Galerię Sfera.

W latach 2017-2022 wykonano kilkadziesiąt unikatowych krzeseł, które później trafiły na aukcję WOŚP. Tak samo będzie i tym razem. Poddane upcyklingowi krzesła, dzięki wyobraźni oraz zdolnościom młodych artystów z bielskiego Plastyka zyskały drugie życie i przyczynią się do pomocy innym. Uczniowie w tym roku pomalowali aż 21 krzeseł według własnych projektów pod okiem Agaty Ruman, wicedyrektor szkoły. Każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i kolorystyką. Dziś efekty prac zostały zaprezentowane dziennikarzom.

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom Plastyka za już siódmą edycję akcji Krzesła dla WOŚP. Zwłaszcza teraz, w tak trudnych czasach. Ich zaangażowanie chciałbym bardzo uhonorować. Te krzesła są pełne dobra, talentu i zaangażowania. Bardzo dziękujemy – mówił Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. W latach poprzednich niektóre z krzeseł osiągały na licytacjach kwoty nawet powyżej tysiąca złotych.

Licytacja krzeseł odbędzie się w sobotę, 28 stycznia w Galerii SFERA od godz. 15.00.

 

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z szacunkiem
z szacunkiem
1 rok temu

Piękne dzieło, gratulacje za pomysł, wysiłek, podzielenie się zdolnościami na szczytny cel.

Miś
Miś
1 rok temu

To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.

z rozumkiem
z rozumkiem
1 rok temu
Reply to  Miś

Daleko do Misia z rozumieniem o co chodzi