Porady i inspiracje

Skandynawskie domy na zgłoszenie. Budowa całorocznych domków letniskowych do 35m2

Ciepły, wełniany koc spleciony na drutach w geometryczne wzory. Parujący kubek gorącej kawy lub kakao, przyjemnie grzejący dłonie i roztaczający wokół niesamowity aromat. Szeroko otwarte drzwi na taras wpuszczające do domu śpiew ptaków i delikatne promienie letniego słońca. Zatarcie granic między wnętrzem domu a jego naturalnym otoczeniem. Zdrowe życie we własnym rytmie. Każdego dnia tygodnia.

Jakie wizje powstają w Twojej głowie na myśl o budowie skandynawskiego domu na zgłoszenie? Twoje marzenia są bliżej, niż myślisz. I możesz je spełnić za naprawdę niewielkie pieniądze.

Zdrowy i naturalny dom drewniany. Filozofia hygge przy budowie własnego domu.

Czym charakteryzuje się dom skandynawski? Przede wszystkim musi być wykonany z naturalnych materiałów. Do budowy konstrukcji wykorzystuje się suszone drewno. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można całkowicie oczyścić je z insektów i grzybów, nie stosując w tym celu środków chemicznych.

Budynki szkieletowe ociepla się wełną mineralną, która pochodzi z recyclingu. Tak docieplone ściany zapewniają doskonałą izolację od warunków atmosferycznych. Panujące na zewnątrz upały i mrozy nie będą wpływać na temperaturę wewnątrz pomieszczeń w takim samym stopniu, jak w obiektach murowanych. Po zastosowaniu materiałów najwyższej jakości w skandynawskich domach na zgłoszenie przez cały rok można się cieszyć zdrowym mikroklimatem.

Formalności związane z budową domu bez pozwolenia są maksymalnie uproszczone.

Co trzeba zrobić, by rozpocząć stawianie domu bez pozwolenia? Wystarczy udać się do urzędu miasta lub starostwa powiatowego z dość cienką teczką dokumentów.

Zapakujesz do niej rysunki i opisy techniczne planowanego budynku. Dołączysz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Wsuniesz tam też mapę zasadniczą, na której uprzednio oznaczysz swoją działkę i obrys stawianego domu. Na koniec dołączysz wypełniony wniosek zgłoszenia budowy. To wszystko.

Nie trzeba zatrudniać kierownika budowy i architekta. Urząd nie zapyta nawet o dostęp do mediów. Nie trzeba też czekać na odpowiedź. Jeżeli w przeciągu 21 dni nie nadejdzie dokument, który zakazuje realizacji budowy, możesz spokojnie ją rozpocząć. Umożliwiają to przepisy dotyczące tak zwanej milczącej zgody urzędowej dotyczącej budowy obiektów bez pozwolenia.

Domek letniskowy czy całoroczny? Co można budować bez pozwolenia?

Na zgłoszenie można budować obiekty parterowe, których powierzchnia zabudowy nie przekracza 35m2. Muszą to być obiekty wolnostojące w maksymalnej ilości jeden budynek na 500 m2 działki. Nie można postawić dwóch domków bez pozwolenia obok siebie i połączyć ich w jeden duży.

Można jednak wykorzystać fakt, że antresola nie jest traktowana jako dodatkowa kondygnacja. Obecnie obowiązujące prawo budowlane nie utrudnia więc budowy domu, którego powierzchnia użytkowa będzie zdecydowanie większa.

Skandynawski dom na zgłoszenie. Dom 35m2 można postawić nawet w dwa dni.

Budowa konstrukcji i postawienie ścian przy niewielkiej powierzchni zabudowy może potrwać zaledwie dobę. Kolejny dzień ekipa stawiająca dom przeznaczy na montaż drewnianych okien i drzwi wejściowych. Oczywiście nie oznacza to, że w takim budynku będzie można od razu zamieszkać. Zanim się wprowadzisz, trzeba go jeszcze wykończyć i wyposażyć.

Dobra firma budująca domy szkieletowe dostarczy Ci materiały wykończeniowe. Przekaże przy tym na Twoje ręce szczegółową, graficzną instrukcję montażu. Może także wskazać Ci ekipę fachowców, którzy podejmą się wykończenia domu w Twojej okolicy. Aby maksymalnie ograniczyć koszty, możesz wykonać te prace samodzielnie. Sumaryczna kwota, jaką należy przeznaczyć na całe przedsięwzięcie, stanowi często połowę ceny mieszkania w mieście o podobnym metrażu.

W domach modułowych z powodzeniem można zastosować ekologiczne technologie. Tym samym stanowią one niesamowitą okazję do zbudowania domu w zgodzie z własnym systemem wartości, bez nadmiernego obciążania budżetu.

google_news