Wydarzenia Bielsko-Biała

Skatepark, siłownia i plac zabaw. Spełnione marzenie kaniowian

Zdjęcia: Urząd Gminy w Bestwinie

W Kaniowie powstał kompleks rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia. Już wcześniej mieściły się tam boisko, kort tenisowy czy skocznia do skoku w dal, a teraz oddano do użytku skatepark, siłownię i plac zabaw.

– Czasy są trudne, ale nie możemy też zapominać o inwestycjach służących rekreacji i zdrowiu mieszkańców. Nie moglibyśmy jej jednak zrealizować, gdyby nie udało się nam sięgnąć po środki z rządowego programu – stwierdza Artur Beniowski, wójt Bestwiny. Jak przypomina, inwestycję planowano od lat, a jej pomysłodawcą był Jerzy Zużałek, były przewodniczący Rady Gminy.

Jerzy Zużałek (z lewej) i Artur Beniowski.

Prace kosztowały 768 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło niemal 600 tysięcy złotych.

Na kaniowskim terenie rekreacyjnym powstał skatepark z takim wyposażeniem jak poręcz, platforma, quarter pipe, bank ramp czy grindbox. Co więcej, powstały także siłownia plenerowa oraz dobrze wyposażony plac zabaw. Na terenie inwestycji wybudowano też chodniki oraz postawiono ogrodzenie, ławki i stojaki na rowery.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czechowiczanin Rodzony
Czechowiczanin Rodzony
10 dni temu

Kazio .Wypyszczył co wiedział .
zobacz Kazio co nowego w Czechowicach się dzieje ,wyłącz środki elektroniczne typu komórka ,tv lub komputer i wyjdź na miasto .
szczególnie polecam obiekt obok Pałacu Kotulińskich Stadionu itd .
I nie bierz tyle ….. to jest szkodliwe .

Kazia
Kazia
9 dni temu

Zrobili tam parę kładek i tyle. I tak całe Czechowice tylko w Kaniowie siedzą, przyjdzie lato to hajda na żwirownię.

Kazio
Kazio
10 dni temu

W Kaniowie potrafią. A w Czechowicach zastój i marazm.