Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice

Skawinki: Zamykają powiatówkę

Fot. Wojciech Ciomborowski

Od jutra do odwołania kierowcy korzystający z drogi powiatowej łączącej Palczę z Brodami muszą nadkładać kilka sporo kilometrów. Wszystko przez gruntowny remont 1,8-kilometrowego odcinka tej trasy.

Drogowcy weszli na plac budowy w poniedziałek o 8.00. Wówczas cały odcinek przeznaczony do remontu (fragment drogi od granicy powiatu suskiego i wadowickiego w kierunku Brodów) został wyłączony z ruchu. Zapowiedzieli jedynie, że wykonawca robót postara się w miarę możliwości i zakresu aktualnie prowadzonych prac zapewnić dojazd do domów mieszkańcom oraz przepuszczać służby ratunkowe.

Pozostałych skierowano na objazd. Jadący od strony Palczy muszą drogą wojewódzką przejechać przez Baczyn, by w Budzowie skręcić w prawo na drogę powiatową i nią przez Zachełmną dotrzeć do Stronia, w którym odbić trzeba na Leśnicę i przez nią dojechać do Skawinek. W przeciwną stronę objazd przebiega analogicznie.

Wykonawca robót przewiduje, że utrudnienia w ruchu potrwają do 18 października, ale wiele zależeć będzie od panujących warunków atmosferycznych. Podał przy tym numery kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za oznakowanie (Łukasz Stryjecki, tel. 509-661-346) oraz kierownika robót (Sławomir Giemzik, tel. 784-686-401).

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o