Cieszyn Kultura i rozrywka

Skocz do Wisły. Trwa Tydzień Kultury Beskidzkiej – ZDJĘCIA

Fot. UM Wisła

Warsztaty, jarmark rękodzielniczy, przegląd kapel “Podróż łukiem Karpat”, a na koniec koncerty zespołów Vołosi i Turnioki – tak wyglądał kolejny, przedostatni dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Jeszcze tylko dziś będzie można podziwiać artystów i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Sobotnie wydarzenia w ramach 57. Tygodnia Kultury Beskidzkiej rozpoczęły się przed południem na Placu Hoffa – to tam odbywały się koncerty na małej scenie oraz warsztaty nie tylko dla najmłodszych. Także przy Placu Hoffa goście TKB mogli odwiedzić jarmark rękodzielników.

Fot. UM Wisła

Występy w Amfiteatrze rozpoczęły się od przeglądu kapel pt. “Podróż łukiem Karpat”. Wystąpili Wałasi, Mała Ziemia Suska i kapela Maliszów z Beskidu Niskiego. Prawdziwym zwieńczeniem dnia okazały się koncerty zespołów Vołosi i Turnioki – oba zespoły zgromadziły liczną publiczność, przy zachowaniu zaleceń epidemicznych, a także wyzwoliły niezwykłą energię wśród publiczności.

Fot. UM Wisła

Fot. UM Wisła

W niedzielę, 2 sierpnia, na małej scenie na Placu Hoffa pojawią się: Kapela Maliniorze, Zespół Regionalny Istebna i Mała Istebna i duet skrzypce i gajdy: Maria Motyka i Roman Jakubek. W amfiteatrze od godz. 16:00 kolejne koncerty. Wystąpią: Męska Grupa Śpiewacza Tkocze, Kapela Ochodzita, Kapela Po Pieronie, Męska Grupa Śpiewacza Wańcy, Kapela Skład Niearchaiczny. Na zakończenie czeka nas folkowy pokaz ognia Teatru Ognia Inferis.

Fot. UM Wisła

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments