Cieszyn Kultura i rozrywka

Skocz do Wisły. Trwa Tydzień Kultury Beskidzkiej – ZDJĘCIA

Fot. UM Wisła

Warsztaty, jarmark rękodzielniczy, przegląd kapel “Podróż łukiem Karpat”, a na koniec koncerty zespołów Vołosi i Turnioki – tak wyglądał kolejny, przedostatni dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Jeszcze tylko dziś będzie można podziwiać artystów i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Sobotnie wydarzenia w ramach 57. Tygodnia Kultury Beskidzkiej rozpoczęły się przed południem na Placu Hoffa – to tam odbywały się koncerty na małej scenie oraz warsztaty nie tylko dla najmłodszych. Także przy Placu Hoffa goście TKB mogli odwiedzić jarmark rękodzielników.

Fot. UM Wisła

Występy w Amfiteatrze rozpoczęły się od przeglądu kapel pt. “Podróż łukiem Karpat”. Wystąpili Wałasi, Mała Ziemia Suska i kapela Maliszów z Beskidu Niskiego. Prawdziwym zwieńczeniem dnia okazały się koncerty zespołów Vołosi i Turnioki – oba zespoły zgromadziły liczną publiczność, przy zachowaniu zaleceń epidemicznych, a także wyzwoliły niezwykłą energię wśród publiczności.

Fot. UM Wisła

Fot. UM Wisła

W niedzielę, 2 sierpnia, na małej scenie na Placu Hoffa pojawią się: Kapela Maliniorze, Zespół Regionalny Istebna i Mała Istebna i duet skrzypce i gajdy: Maria Motyka i Roman Jakubek. W amfiteatrze od godz. 16:00 kolejne koncerty. Wystąpią: Męska Grupa Śpiewacza Tkocze, Kapela Ochodzita, Kapela Po Pieronie, Męska Grupa Śpiewacza Wańcy, Kapela Skład Niearchaiczny. Na zakończenie czeka nas folkowy pokaz ognia Teatru Ognia Inferis.

Fot. UM Wisła

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments