Cieszyn Kultura i rozrywka

Skoczów: Gorące flamenco otworzy nowy rok kulturalny!

Fot. Navarrete Magda Facebook

Miejskie Centrum Kultury “Integrator” w Skoczowie wkracza w nowy rok kulturalny. Tradycją pod Kaplicówką jest już jego uroczyste otwarcie, połączone z podsumowaniem mijającego sezonu i koncertem. Gwiazdą wieczoru będzie tym razem wokalistka i tancerka Magda Navarrete, której towarzyszyć będą na gitarze Andrzej Lewocki i na perkusji Mateo Percu.

Koncert muzyki hiszpańskiej i tańca flamenco otworzy nowy rok kulturalny w Skoczowie. Jego uczestnicy będą mogli także zapoznać się z działalnością Miejskiego Centrum Kultury “Integrator” i jego ofertą.

A kim są artyści, którzy z tej okazji odwiedzą trytonowy gród? Magda Navarrete to polska wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Specjalizuje się w muzyce świata w szczególności flamenco, muzyce latynoamerykańskiej i muzyce cygańskiej. Skończyła szkoły flamenco w Madrycie i w Sewilli. Jest absolwentką Wydziału Antropologii na Universidad Autonoma de Madrid, założycielką Warsaw Vocal Studio i trenerką głosu metodami SLS i IVA, założycielką i prowadzącą European Vocal Camp – międzynarodowego warsztatu dla wokalistów, a także pierwszego światowego World’s Voice Teachers Expo. Współpracowała przy produkcjach zagranicznych takich jak: Internacional Festival del Bolero w Wenezueli, Internacional Festival del Bolero w Kolumbii , India-Flame w USA, Tiger Fringe Festiwal w Dublinie, Goulash Disko Festival, Balkan Bashavel, Flamenco Festival w Berlinie, Festival des Nomades w Maroku.

Towarzyszący artystce Andrzej Lewocki to gitarzysta flamenco. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego, założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce. Doświadczenia nabierał współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco.

Mateo Percu ( Matěj Konečný) z kolei studiował gitarę w konserwatorium muzycznym im. L. Janáčka w Ostrawie. Kolejną jego przygodą była rytmika, a obecnie kończy studia instrumentów perkusyjnych (specjalizacja jazzowa) na Międzynarodowej Wyższej Szkole Muzycznej w Pradze. Od dawna interesuje się muzyką ludową, głównie flamenco – wiele razy odwiedził Andaluzję. Studiował flamenco także jako teoretyk w ramach muzykologii na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (roczny wyjazd studyjny do Jerez de La Frontera). Obecnie działa jako aktywny muzyk (również solo) oraz akompaniator muzyków flamenco.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments