Skoczów: Najlepsi “szybcy” szachiści

W weekend w Skoczowie rozegrano mistrzostwa tego miasta w szachach szybkich. Kto okazał się najlepszy?

W sali widowiskowej „Pod Pegazem” przy szachownicach zasiadło w sumie 56 zawodniczek i zawodników w różnym wieku, rozgrywając 9 rund. Byli to gracze nie tylko „znad Wisły”, gdyż do Skoczowa przyjechali też reprezentanci Czech. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Szachową MM Macieja Mroziaka we współpracy z MCK “Integrator”. Zawody honorowym patronatem objął burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

Teraz informacja najważniejsza, czyli kto turniej wygrał? Dokonał tego Piotr Mulet z klubu UKS Baszta Wodzisław Śląski (7,5 pkt.). Drugie miejsce zajął Kamil Kotowicz (UKS Pałac Młodzieży Katowice – 7,5 pkt.), a trzecie Michał Cieślar (SSz Olimpia Goleszów – 7 pkt.). To klasyfikacja Open, jednak w Skoczowie dekorowano też triumfatorów w węższych kategoriach. Wśród seniorów 60+ pierwszy był Bohumil Siebel, drugi Jiri Novak (obaj SK Slavia Orlova), a trzeci Zbigniew Mospan z klubu LKS Olza Pogwizdów. Klasyfikację juniorów do 12 lat wygrał Kacper Stanieczek (UKS Baszta Wodzisław), tuż za nim ulokował się Richard Mazurek z SK Sklavia Orlova, a podium zamknął Jakubb Kałuża z Ssz „Olimpia” Goleszów. Była też kategoria dzieci co 9 lat. Tą zwyciężył Piotr Węglorz z Olimpii Goleszów, za nim był Tomasz Stanek z SK Slavia Orlova, a dalej Jakub Cieślar ze Skoczowa. Najlepszym mieszkańcem gminy Skoczów okazał się Cyprian Gepfert reprezentujący Olzę Pogwizdów, drugi był Jakub Kałuża z Olimpii Goleszów, a podium zamknął Michał Kasztura z Ochab Małych. Pierwszą trójkę zawodników MCK „Integrator” stanowili: Mikołaj Krysta, Hubert Dobudzki i Piotr Węglorz, zaś spośród zawodników Akademii Macieja Mroziaka: Kacper Staniczek (UKS Baszta Wodzisław), Dawid Marekwica i Jakub Kałuża (obaj Ssz Olimpia Goleszów).