Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Remont Górnego Boru rozkręca się

Rozpoczął się remont ulicy Górny Bór w Skoczowie wraz z budową ronda przy pomniku. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami w ruchu. 23 kwietnia zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Targowa i Górny Bór.

Czynne będzie jedynie połączenie części ulicy Targowej z ulicą Mickiewicza w kierunku dworca PKP, gdyż nie ma dojazdu z innej strony do tego miejsca. Budowlańcy wydzielą wąski korytarz, którym ruch będzie obowiązywał się wahadłowo. Ważna dla mieszkańców informacja jest również taka, że w związku z remontem drogi przystanki autobusowe, znajdujące się obecnie w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Gustawa Morcinka i Górny Bór, zostaną przeniesione na parking przy stawach. Autobusy nie będą też jeździć ulicą Mickiewicza i Górny Bór, ale wyjeżdżając ze skoczowskiego dworca będą się kierować ulicą Objazdową w stronę Międzyświecia i ulicą Gołęszyców dojadą na osiedle. Tam zatrzymają się na przystanku przy stawach i odjadą na Cieszyn. Tą trasą prowadzi także jeden z objazdów dla samochodów osobowych.

Termin zakończenia inwestycji przypada na 9 listopada. Roboty drogowe prowadzone będą od 7.00 do 18.00, niewykluczone jednak, że w sytuacji, gdy plany pokrzyżuje pogoda, budowlańcy będą działać także w soboty.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments