Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Rynek 3 się zmieni

Fot. UM w Skoczowie

W Skoczowie podpisano dziś umowę na przeprowadzenie kompleksowego remontu miejskiej kamienicy przy Rynku 3. Jej przebudowa jest częścią projektu, który obejmuje również zagospodarowanie terenów zielonych na Górnym Borze.

W kamienicy powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej – w pełni nowoczesne i pełne multimedialnych atrakcji miejsce, w którym będzie można poznawać informacje na temat lokalnej przyrody. – Puszczamy wodze fantazji, ale ona jest już na papierze. Chcemy, nie tworząc konkurencji, zaproponować coś nowego, czyli coś, co nie jest spotykane nigdzie indziej – mówi Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa.

Na dwóch piętrach kamienicy mieścić się będzie wszystko, co będzie uczyć i bawić – interaktywne wystawy i inne elementy edukacyjne, pokazujące zasoby przyrodnicze Górnego Boru. Oprócz sal multimedialnych, w budynku znajdą się również pomieszczenia konferencyjne, a pozostałe piętra dostosowane zostaną do potrzeb Urzędu Miejskiego i rozsianych po mieście jednostek. Cała kamienica zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
2 lat temu

A mieszkań brak.

Yours
Yours
2 lat temu
Reply to  Alicja

W Cieszynie mieszkań powstaje dużo!