Cieszyn Kultura i rozrywka

Skoczów: W analogowym klimacie

Fot. Pixabay.com

W weekend 8-9 listopada Skoczów po raz kolejny stanie się stolicą fotografii analogowej. W Teatrze Elektrycznym odbędą się spotkania z uznanymi twórcami pracującymi na klasycznych materiałach. Wszystko za sprawą piątego już Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”.

Impreza rusza 8 listopada o 18.00 galą otwarcia i spotkaniem z Pauliną Jeziorską oraz społecznością Analogowo. Dzień później zaś gościć pod Kaplicówką będą znani i cenieni twórcy: Karina Żurawska, Kamil Myszkowski, Łukasz Fajfrowski i Anna Sielska. Każdy z tych artystów reprezentuje inne spojrzenie na fotografię analogową. Warto odwiedzić „Skofot”, by przekonać się, dlaczego w świecie ogarniętym technologią cyfrową artyści wciąż tworzą na analogowych materiałach fotograficznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a wejściówki są do odbioru w Teatrze Elektrycznym na godzinę przed każdym wydarzeniem.

Organizatorem Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot” jest stowarzyszenie „Wrzos” z Skoczowa we współpracy z Urzędem Miasta Skoczowa, Miejskim Centrum Kultury „Integrator”, Teatrem Elektrycznym oraz Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o