Cieszyn Na sygnale

Skoczowski ratusz i kościół okradzione. Rury spustowe wyparowały

Fot. z archiwum UM w Skoczowie

Złodzieje nie mają wstydu! W ciągu ostatnich dni w Skoczowie okradli ratusz i kościół ewangelicki Św. Trójcy. Z budynków zniknęły rury spustowe. Poszukiwani są świadkowie kradzieży.

Skoczowski magistrat poinformował że w nocy z 18 na 19 grudnia zniknęły z ratusza cztery miedziane rury spustowe z rynien. Jak się dowiadujemy, sprawca lub sprawcy uszkodzili również kamerę i kamienne parapety. Władze miasta proszą świadków zdarzenia lub posiadaczy nagrań video w centrum miasta o pomoc. Ktokolwiek widział podejrzanego człowieka lub ludzi niosących przedmiot przypominający rury, jest proszony o kontakt z Urzędem Miejskim w Skoczowie, Strażą Miejską w Skoczowie lub policją. Pomocne mogą być również nagrania z kamer i kamerek samochodowych znajdujących się wówczas w okolicach centrum trytonowego grodu.

Fot. z archiwum UM w Skoczowie

W nocy z 19 na 20 grudnia skradziono kolejne rury spustowe w Skoczowie, tym razem w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Trójcy. Łupem padło siedem sztuk rynien. Również i w tym przypadku potrzebna jest pomoc świadków, którzy być może zaważyli sprawcę czy sprawców kradzieży, poruszających się najprawdopodobniej samochodem dostawczym. Kontaktować się można z parafią lub policją.

“Informację tę publikujemy też, by ostrzec innych właścicieli budynków posiadających miedziane rynny. Trudno powiedzieć, czy dałoby się uniknąć takiej kradzieży, nawet mając zewnętrzny monitoring, bo przecież przy ratuszu sprawcy najpierw uszkodzili kamerę, a potem dokonali kradzieży. Ale świadomość tego, że ktoś może krążyć po okolicy w poszukiwaniu łupu, może wzmóc czujność i przypadkowo doprowadzić do ujęcia sprawców” – czytamy w komunikacie parafii ewangelickiej umieszczonym na jej facebookowej stronie.

Fot. z archiwum skoczowskiej parafii ewangelickiej

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e_mil
e_mil
2 lat temu

Jest to wielki obciach dla straży miejskiej w Skoczowie,ale jak to mówią “pod latarnią naj ciemniej”

Dziadek
Dziadek
2 lat temu

Nie wierzę, że na skupie zlomu nie wiedzą że rynny są z kradzieży.Skontrolować zlomowiska i wsadzic na pare lat za kratki wlasciciela.

Bos
Bos
2 lat temu
Reply to  Dziadek

A co do tego ma skup złomu, przynoszą towar więc skupują. Pewnie przedtem pocięty i pogięty więc i tak brak możliwości naprawy