Sport Cieszyn

Skoczowskie “Wisełki” z Pucharem Polski

Fot. KKS “Wisła” Skoczów

Zawodniczki KKS “Wisła” Skoczów wywalczyły Puchar Polski w Futsalu Kobiet na szczeblu Śląskiego Związki Piłki Nożnej. Wymagający rywal, który miał zdecydowaną przewagę fizyczną, nie stanął im na drodze do zwycięstwa i zapewnienia sobie możliwości gry z najlepszymi w kraju.

Tym samym “Wisełki” dołączyły do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce, które w kolejnej fazie zmierzą się z zespołami I ligi i ekstraligi futsalu. Zawodniczki czekają na swoje przeciwniczki w fazie 1/32 Pucharu Polski, które poznamy najprawdopodobniej po Nowym Roku.

– Zgłosiliśmy się do Pucharu Polski dla zdobycia doświadczenia i przeżycia przygody. Futsal traktujemy jako element szkolenia i przygotowania naszych zawodniczek do rozgrywek wiosennych na trawie. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia solidnie, mimo, że mieliśmy to zadanie bardzo utrudnione, ze względu na brak wystarczającej ilości treningów w hali. W zasadzie dziewczęta przygotowywały się na sztucznej nawierzchni, a tylko w soboty mogły skorzystać z jedynej hali w gminie Skoczów w Pogórzu przez 3 godziny. To za mało, aby móc rywalizować na jeszcze wyższym poziomie. Trudne warunki nie stanęły nam na drodze do sukcesu, to cieszy – dziewczyny są ambitne i pracowite, dlatego w pełni zasłużyły na ten sukces. To był naprawdę dobry mecz. Przed nami ogromne wyzwanie, w którym musimy się zmierzyć z zespołami grającymi codziennie i wyczynowo w futsal. Będziemy walczyć, zbierać doświadczenie – zobaczymy jak dalej potoczy się ta przygoda – komentuje Sonia Gustowska, trenerka „Wisełek”.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments