Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Skoki narciarskie: Dwie “szóstki” Pilcha w FIS CUP

Na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbyły się w weekend pierwsze w sezonie letnim zawody FIS Cup w skokach narciarskich. Walczyła polska Kadra B i oczywiście zawodnicy z Beskidów.

Na starcie sobotniego konkursu stanęło 77 sportowców z 12 krajów, w tym 20 reprezentantów Polski. Rywalizację w sobotnim konkursie zdominowali Austriacy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniósł Niklas Bachlinger, a tuż za nim uplasował się Jonas Schuster. Miejsce na podium wywalczył również reprezentant Polski – Klemens Murańka, który zajął trzecią lokatę.

Punkty zdobyło łącznie 10 polskich skoczków. Spośród zawodników z Beskidów szósty Tomasz Pilch z WSS Wisła(97,5 i 105 m), 12. Jakub Wolny (94 i 104,5 m), 13. Jarosław Krzak (98,5 i 100 m). Punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup zapisali na swoim koncie także: 25. Kacper Tomasiak (96 i 97 m) i 30. Wiktor Szozda (93,5 i 91,5 m).

Lepiej poszło Polakom w niedzielę, kiedy to zakopiańczyk Klemens Murańka wygrał zawody. Reprezentant Polski triumfował dzięki próbom na odległość 104 m oraz 100 m. Drugie miejsce zajął Austriak Jonas Schuster, a trzeci był Niemiec Adrian Tittel. Awans do finału wywalczyło dziewięciu Biało-Czerwonych.
Na szóstej pozycji w zawodach znów sklasyfikowany został Tomasz Pilch (100 m i 100 m), przed siódmym Jakubem Wolnym (99 i 97,5 m). Siedemnaste miejsce zajął Jarosław Krzak (96,5 m), zaś osiemnasty był Jan Habdas (96 m).

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzą ex aequo Klemens Murańka i Jonas Schuster (po 160 pkt.). W czołowej dziesiątce sklasyfikowani są piąty Tomasz Pilch (80 pkt.) i dziewiąty Jakub Wolny (58 pkt.).