Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

W Szczyrku walczyli w letnich mistrzostwach Polski

W sobotni wieczór na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku skoczkinie i skoczkowie narciarscy walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów i Kobiet w konkursie indywidualnym w skokach narciarskich. Zawodniczki i zawodnicy z Beskidów zajęli wysokie miejsca, ale nie najwyższe.

15 zawodniczek oraz 74 zawodników stanęło na starcie pierwszego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Kobiet. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny był Dawid Kubacki, który po skokach na odległość 102,5 oraz 106,5 metra o prawie 10 punktów pokonał Piotra Żyłę. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego był liderem na półmetku zmagań (103 m), ale w rundzie finałowej uzyskał tylko 100,5 metra i zdobył srebro krajowego czempionatu. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch z klubu KS Eve-nement Zakopane, który skoczył 101 oraz 100,5 metra. Pierwszą dziesiątkę w znacznym stopniu zapełnili “nasi” z WSS Wisła: 5. Paweł Wąsek, 6. Aleksander Zniszczoł, 7. Kacper Juroszek, 10. Tomasz Pilch i 8. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra).

W Mistrzostwach Polski Kobiet złoty medal zdobyła Anna Twardosz (91 i 89,5 m), która o 0,2 punktu była lepsza od Nicole Konderli rodem z Goleszowa, z KS AZS AWF Katowice (90 i 90,5 m), która została wicemistrzynią Polski. Brązowy medal wywalczyła Natalia Słowik z zakopiańskiego AZS-u (88 i 87,5 m).

W rywalizacji międzynarodowej wśród kobiet najlepsza okazała się Tamara Mesikova ze Słowacji, która dwukrotnie wylądowała na 93 metrze. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Kira Kapustikova (92 i 93 m), a trzecia była Anna Twardosz.

W niedzielę na obiekcie HS-104 rozegrany zostanie konkurs drużynowy na starcie którego zobaczymy 17 reprezentacji. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 10:00.